Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
turystyka
11.05.2020 14:42

Wyjazd zagraniczny na urlop? Wiceminister: na początek Czechy, Słowacja i Węgry

- Obecnie rozważamy umożliwienie wyjazdów do państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech, Słowacji i Węgier - mówi wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, odpowiedzialny w resorcie za turystykę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Andrzej Gut-Mostowy tłumaczy, jak mogą wyglądać wakacje w tym roku

Polacy wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki zastanawiają się coraz głośniej nad ewentualnymi wyjazdami zagranicznymi w tym roku. Pandemia koronawirusa może jednak te plany pokrzyżować.

Właśnie ten temat w rozmowie z "Rzeczpospolitą" poruszył Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju. To właśnie on odpowiada w resorcie za branże turystyczną.

- Mimo szczerych chęci nie mogę zadeklarować, że przykładowo od 1 lipca będzie wolno przekraczać granice i można już rezerwować wyjazdy w biurach podróży - mówi "Rz" wiceszef resortu rozwoju.

Kolonie jednak się odbędą. "Mam nadzieję, że uzgodnimy to w przyszłym tygodniu"

Jak dodaje, trwają rozmowy na temat umożliwienia wyjazdu do krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech, Słowacji i Węgier. - Zachorowalność w tych państwach, podobnie jak w Polsce, jest niska, więc ryzyko zachorowania nie jest tam dziś tak duże jak na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych - powiedział Gut-Mostowy.

Spore zmiany czekają również polskich hotelarzy. Od 4 maja mogą oni co prawda działać, ale strefy SPA, baseny czy hotelowe restauracje muszą pozostać zamknięte. Posiłki można za to nosić do pokoju.

Co z koloniami i zorganizowanym wypoczynkiem dla dzieci? - Po spotkaniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej mamy wspólne stanowisko, że w odpowiednich reżimach sanitarnych wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży może być możliwy. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy oczywiście do ministra zdrowia - zdradził na łamach "Rzeczpospolitej" Andrzej Gut-Mostowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: turystyka, podróże, koronawirus, koronawirus kryzys, wakacje, gospodarka, hotele
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-05-2020

akuratJeszcze pis chce mi planować wakacje... mam was w głęboko dudzie!

11-05-2020

loltak jak za PRLu Wegry Czechy Slowacja Bulgaria

11-05-2020

QwrrtyA ja się pytam skoro nie ma stanu klęski lub nadzwyczajnego to jakim prawem są te zakazy

Rozwiń komentarze (124)