Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyrok TSUE. Schetyna atakuje Morawieckiego, rzecznik rządu odpowiada

117
Podziel się

Grzegorz Schetyna zaatakował premiera – ocenił, że wyrok TSUE jest "wyrokiem Morawieckiego", ponieważ bank, w którym pracował, udzielał kredytów w innych walutach. Inne zdanie na ten temat ma Piotr Müller, który powołuje się na pismo Morawieckiego do KNF-u z 2008 roku.

Grzegorz Schetyna zaatakował Mateusza Morawieckiego. Piotr Müller wyciągnął asa z rękawa.
Grzegorz Schetyna zaatakował Mateusza Morawieckiego. Piotr Müller wyciągnął asa z rękawa. (WP.PL)
bEqeRiUl

"Atak Grzegorza Schetyny na Mateusza Morawieckiego jest skandaliczny. To M. Morawiecki wprost wskazywał na ryzyka związane z udzielaniem kredytów frankowych" – napisał na Twitterze Piotr Müller. Powołał się też na pismo Morawieckiego z 2008 roku do Komisji Nadzoru Finansowego.

"Zaobserwowaliśmy, iż obecna, powszechnie stosowana na rynku polskim praktyka, dotycząca finansowania przedsięwzięć na rynku nieruchomości w walucie innej niż ta, w której kredytobiorca uzyskuje dochody, stwarza potencjalne ryzyko dla całego sektora finansowego" – czytamy w piśmie, pod którym widnieje podpis Mateusza Morawieckiego.

W dalszej części pisma zostało zawarte spostrzeżenie, że na rynek powinien być rozbudowany o regulacje zwiększające ostrożność i ograniczające możliwości udzielania kredytów w obcych walutach.

bEqeRiUn
Zobacz także: Zobacz także: Wyrok TSUE w sprawie kredytów we frankach. "Problem dla każdego Polaka"

"Mój głos, a ufam, że w niedalekiej przyszłości także mocny głos wielu innych prezesów Banków w Polsce przyczyni się do podjęcia najbardziej odpowiednich działań" – napisał Morawiecki.

bEqeRiUt

Wcześniej Grzegorz Schetyna zaatakował premiera – jego zdaniem wyrok TSUE jest "wyrokiem Morawieckiego", ponieważ jego bank udzielał kredytów we frankach.

– To jest wyrok na prezesa banku, kiedyś banku Santander, dzisiaj Prezesa Rady Ministrów, to jest wyrok na Morawieckiego, bo to jego bank był jednym z tych, które w bardzo ofensywny, optymistyczny sposób rozdawały kredyty frankowe – powiedział Schetyna, cytowany przez PAP, na konferencji prasowej w Białej Podlaskiej (Lubelskie).

bEqeRiUu

Szef PO przypomniał też o niespełnionych obietnicach przedwyborczych Andrzeja Dudy. – Przypomnę wybory prezydenckie, obietnice wtedy kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnę po kilku miesiącach wybory parlamentarne i obietnice wszystkich kandydatów PiS. Obiecywali wszystko, byli między frankowiczami i popierali ich protesty. Dzisiaj ich nie ma – dodał Schetyna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqeRiUO
KOMENTARZE
(117)
Marcin
2 lata temu
Niech sobie atakuje, przed wyborami próbuje się złapać byle czego :( Lepiej niech przedstawi swój program zamiast rzucać błotem
123
2 lata temu
Schetyna wprowadził byłych komunistów do Parlamentu Europejskiego i teraz trzepią kase.
beta
2 lata temu
P S daruj sobie pan tych wypowiedzi
bEqeRiUP
PATRIOTA
2 lata temu
PANIE SCHETYNA WON DO BERLINA !!!
Tomas
2 lata temu
A ten shetyna dalej kampanie wyborczą robi PiS-owi . Jakże odporni psychicznie muszą być wyborcy peło i jak bardzo mają zaćmione umysły - ŻAL tych LUDZI są jak zombi 😢
...
Następna strona