Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wyrok ws. Amber Gold. Kaczyński: główni winni są pod ochroną

43
Podziel się

- Osoby pełniły rolę słupów - stwierdził na poniedziałkowej konferencji prasowej prezes PiS. W poniedziałek sąd uznał twórców Amber Gold, Marcina i Katarzynę P. za winnych. - Wydaje mi się, że główni winni są inni. Są znani, tylko są po prostu pod ochroną - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
Prezes PiS podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. (PAP/Tomasz Gzell)
bDyHmGGJ

- Z całą pewnością sądzę, że nie są to jedyni winni - stwierdził Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Na poparcie tej tezy przytoczył "konkluzję" prac sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold.

- Wydaje mi się, że główni winni są inni. Są znani, tylko są po prostu pod ochroną - mówił na konferencji Jarosław Kaczyński. - Pełna rozprawa z tą aferą i z innymi oznaczałoby rozbicie pewnego układu. Niektórzy nazywają go układem gdańskim, gdańską Sycylią, trójmiejską Sycylią. Tu są pewne ograniczenia - ocenił.

bDyHmGGL
Zobacz także: Obejrzyj: Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold

- Możliwe, że dojście do pełnej prawy będzie możliwe przy dalszej poprawie pewnych warunków politycznych. Sądzę, że po wyborach parlamentarnych ta poprawa nastąpi - powiedział Jarosław Kaczyński (cytaty za 300polityka.pl).

Konferencję Kaczyńskiego zdominowała sprawa wypowiedzi Rafała Grupińskiego na temat związków partnerskich. Prezes PiS pytany był też o sprawę działki premiera Mateusza Morawieckiego, ale do sprawy Amber Gold odniósł się dość krótko.

bDyHmGGR

Sąd w Gdańsku uznał Marcina i Katarzynę P. za winnych oszustwa, wprowadzenia klientów w błąd, a także prowadzenia działalności parabankowej bez zezwolenia. Twórcy piramidy finansowej Amber Gold nie pojawili się w sądzie.

Sąd uznał Marcina i Katarzynę P. za winnych, ale na razie nie jest znana wysokość kary dla obojga przestępców. Prokuratura domaga się dla nich po 25 lat wiezienia.

Prowadząca posiedzenie sędzia Lidia Jedynak wskazała, że Marcin i Katarzyna P. "prowadzili piramidę finansową". Przeciw takiej ocenie działalności Amber Gold protestował obrońca Marcina P. Według sądu małżonkowie doprowadzili ponad 18 tys. osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Sędzia rozpoczęła odczytywanie nazwisk osób poszkodowanych przez twórców Amber Gold. Z uwagi na fakt, że do odczytania jest 9 tys. stron, potrzebnych na to będzie kilkadziesiąt posiedzeń sądu. Prokuratura ocenia, że zajmie to około trzy miesiące.

bDyHmGGS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyHmGHm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(43)
szurik
2 lata temu
A są na to jakieś dowody? Takie jak na zamach w Smoleńsku?
Sylw
2 lata temu
A co tam na srebrnej. Nie wstyd ci.
suweren
2 lata temu
sam słup jesteś! do tego betonowy
bDyHmGHn
RED
2 lata temu
Rządzą już 3 lata, stworzyli własną komisję sejmową w tej sprawie i jeszcze mówi, że do wyjaśnienia potrzebna im druga kadencja!!! Żałosny człowiek, który plecie co mu ślina na język przyniesie, żeby tylko utrzymać WŁADZĘ!!!!!!!
tak myślę
2 lata temu
Sąd uznał ,że są winni a Kaczyński ,że to słupy ,bo to politycznie lepiej wygląda .W podtekście można usłyszeć ,że winny gdzieś tam chodzi na wolności , może po Brukseli ????? Ciemny lud wszystko połyka jak pelikany .
...
Następna strona