Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zarodki
30.04.2013 03:07

Gowin w PiS? Nie potrzebujemy wyrzutków

Posłanka PiS Beata Szydło komentuje dymisję ministra Jarosława Gowina.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Dymisja Jarosława Gowina to dla PiS dobra czy zła wiadomość?

*Beata Szydło, posłanka PiS: *Obojętna, ponieważ to, co dzieje się wewnątrz Platformy Obywatelskiej i w rządzie nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia tego, co dzieje się w kraju. Zamiast zajmować się problemami obywateli, panowie zajmują się sobą. Mamy problemy z finansami publicznymi i z rynkiem pracy, a PO absorbuje Polaków swoimi przepychankami.

Może jednak sama decyzja Donalda Tuska jest dobra? Zresztą premier sam powiedział, że nie może ciągle tłumaczyć się za swojego ministra. Nie ma racji?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/3/157955.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/przepisy;w;sprawie;in;vitro;sa;gotowe,141,0,1293709.html) *Przepisy w sprawie in vitro są gotowe * Premier Donald Tusk ujawnia, kiedy nowe regulacje wejdą w życie i co dalej z ministrem Gowinem.

Tusk sam wywołał ten problem. Jeżeli kłopoty z ministrem Gowinem były od jakiegoś czasu i ten serial się powtarzał, to mógł przeciąć to już wcześniej. Tusk jednak trzymał Gowina w rządzie.

To miało dwa cele. Po pierwsze, żeby stworzyć wrażenie, że ta konserwatywna grupa PO ma coś do powiedzenia w rządzie. Z drugiej strony Gowin był zderzakiem dla Tuska. Kiedy działo się coś złego i były problemy, to pojawiał się temat z _ hasającym Gowinem _ i kłopot przykrywał. Tusk gdyby miał na myśli tylko i wyłącznie sprawne rządzenie, to pozbyłby się Gowina wcześniej, ale ze względów politycznych trzymał go w rządzie.

To po co zrobił to teraz?

Ponieważ Platforma Obywatelska już coraz bardziej się sypie i został postawiony pod ścianą.

Teraz PiS przygarnie Jarosława Gowina?

PiS jest stabilną partią i nie potrzebujemy wyrzutków z innych partii politycznych.

Pytam, ponieważ PiS bardzo często dość ciepło wypowiadało się o Gowinie.

Przede wszystkim akceptowaliśmy i akceptujemy podejście Jarosława Gowina do kwestii związanych z problemami światopoglądowymi, czyli do związków partnerskich czy in vitro. Szanujemy jego poglądy i nie ma co ukrywać, że jest to człowiek, który jest blisko do tego, co reprezentuje PiS.

Czyli jednak Gowin do PiS?

To nie jest tak, że przebieramy nogami i chcemy, żeby Gowin był politykiem PiS. On musi sam podjąć decyzje dotyczące swojej przyszłości.

Ale drzwi są otwarte?

Dlaczego nie. Prosić się jednak nie będziemy, bo akurat los polityków Platformy Obywatelskiej jest nam obojętny.

Nowy minister sprawiedliwości Marek Biernacki też będzie politykiem, którego PiS będzie komplementował?

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/209/190417.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/donald;tusk;przykrywa;trudne;tematy;malymi;dziecmi,205,0,1295821.html) *Donald Tusk przykrywa trudne tematy małymi dziećmi * Łukasz Pałka zastanawia się nad powodami wczorajszej decyzji premiera.

Bardzo szanuję Marka Biernackiego. Uważam, że to jest jeden z tych polityków Platformy, którzy są ludźmi potrafiącymi dobrze i rzetelnie pracować. Zresztą jako szef MSWiA był bardzo dobrze oceniany. To jest też człowiek, który ma bardzo konkretny system wartości i twardo stąpa po ziemi. Z tego punktu widzenia mogę powiedzieć, że bardzo go cenię.

Nie wierzę?! To oznacza, że Donald Tusk nominował kolejnego polityka, którego PiS będzie chwalił.

Skoro to dobry człowiek, to czemu nie. Tylko przez to mam wątpliwości czy Biernacki się długo utrzyma. Tym razem to on będzie przedstawiał swoje poglądy i premier będzie miał problem.

Skoro premier Donald Tusk wiedział, że Biernacki ma również konkretne poglądy, dlaczego go powołał?

Mnie się wydaje, że Tusk postawił na Biernackiego, żeby tej frakcji konserwatywnej pokazać - _ powołuję kolejnego spośród Was, nie tracicie ministerstwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Gowin odwołany _ Minister został zdymisjonowany za swoje poglądy. _ Chodził o wypowiedź na temat polskich zarodów.
Gowin znów o zarodkach. Chodzi mu o.... Minister sprawiedliwości nie odpuszcza i wyjaśnia co miał na myśli. Co na to premier?
Niemcy ujawniają, co robią z zarodkami - _ Nie znamy przypadków łamania obowiązującego prawa o embrionalnych komórkach macierzystych _ - powiedział rzecznik resortu sprawiedliwości Oliver Ewald.
Tagi: zarodki, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz