Notowania

U Palikota jest panika. Boją się Millera

Grzegorz Napieralski mówi, dlaczego posłowie Ruchu Palikota są agresywni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Przeszkadza Panu Janusz Palikot i Ruch Palikota?

*Grzegorz Napieralski, były szef SLD, poseł: *W demokracji ktoś, kto zdobywa mandat społeczny, może funkcjonować.

To wersja oficjalna, a jak brzmi ta nieoficjalna?

Dziwie się niektórym zachowaniom parlamentarzystów z Ruchu Palikota, które odbiegają od norm parlamentarnych i od dobrego tonu w polityce.

Słowa - _ naćpana hołota _ - na sali sejmowej nie odbiegają od tych norm?

Muszę bronić w tym miejscu przewodniczącego Millera z prostej przyczyny. Cytowana przez Pana wypowiedź miała swój początek gdzie indziej. To, jak zachowywała się trójka posłów Ruchu Palikota w stosunku do Tadeusza Iwińskiego, Anny Bańkowskiej i Leszka Millera musiało się skończyć mocną reakcją.

Co to było za zachowanie?

Pojawiały się słowa _ zbrodniarz _, _ debil _, _ będziesz pokutował do końca swoich dni, albo jeszcze dłużej _. Przecież to są wypowiedzi skandaliczne. Mało tego, oprócz tych słów posłowie Palikota zachowywali się bardzo agresywnie. Stąd ta ostra reakcja.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/51/129587.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/platforma;jest;pijana;oto;dowody,132,0,1055108.html) *Platforma jest pijana. Oto dowody * Poseł SLD mówi o więzieniach CIA w Polsce, Ruchu Palikota i reformie emerytalnej.

Przypatruję się uważnie i dziwię się bardzo tej agresji, którą pokazują posłowie Palikota. To mnie przeraża. Sam widziałem jednego posła na posiedzeniu Sejmu, który tak reagował, że bałem się, że on uderzy Tadeusza Iwińskiego.

Panie pośle, między SLD a Ruchem Palikota miała być współpraca, miała być _ jednocząca się lewica _ pod okiem Aleksandra Kwaśniewskiego, a kończy się wielką wojną. Co się stało?

Proszę nas nie pytać, my jesteśmy kulturalni, porządni ludzie. Natomiast brak kultury i agresja jest po stronie Ruchu Palikota. Proszę ich pytać co się stało, co ich tak boli, że aż tracą racjonalne myślenie.

Pytam jednak o Pana zdanie. Dlaczego SLD i RP spotykają się na polu bitwy?

Uważam, że w szeregi Ruchu Palikota wdarła się panika. Nie mają struktur, mają tylko klub parlamentarny, notowania im nie rosną.

Przestraszyli się Leszka Millera, bo okazał się dobrym przewodniczącym?

Tak, wydaje się, że właśnie tego się przestraszyli. Byli przekonani, że po miesiącu od wyborów wszyscy posłowie się rozpierzchną, struktury do nich przejdą, a tu się okazało, że poparcie rośnie i zrobiła się stabilna sytuacja w SLD. Mało tego, ludzie od nich hurtowo przechodzą do SLD, stąd taka paniczna reakcja.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/19/m209171.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ruch;palikota;traci;kolejnych;ludzi;przechodza;do;sld,156,0,1053340.html) *Uciekają od Palikota. Dziś stracił kolejnych 40 ludzi * - _ To jest tendencja ogólnopolska, a my serdecznie witamy każdego _- powiedział lider partii, do której przeszli działacze. Każdy człowiek jest ważny. Odeszło sporo osób w poprzedni weekend, niepotrzebnie to bagatelizują.

To jest wojna o wyborców, czy przepychanka Leszka Millera z Januszem Palikotem o to, który z nich okaże się samcem alfa?

Możliwe, że właśnie o coś takiego chodzi Palikotowi. Może on ma w naturze to, że musi być numerem jeden. Nie dogadywał się z Donaldem Tuskiem i Grzegorzem Schetyną, więc odszedł, chciał być numerem jeden przed Millerem, więc teraz atakuje jego.

Idąc dalej tym tropem zaraz zaatakuje Aleksandra Kwaśniewskiego. Być może właśnie tak jest, nie wiem, nie znam Palikota tak dobrze.

Ostra walka między liderami SLD i Ruchu Palikota zaczęła się od powrotu do mediówtematu więzień CIA w Polsce. Kiedy zobaczył Pan artykuły na ten temat, nie pomyślał Pan - _ cholera, teraz się zacznie _?

Nie, bo niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Wszystko było wiadome od lat. Tylko teraz Palikot uznał, że może tym tematem walczyć z Millerem.

Przecież to jest zwykłe uprawianie polityki przez Janusza Palikota. Jeżeli on uczciwie chciałby podejść do tego tematu, to oskarżałby po równo Millera i Kwaśniewskiego, a poza tym niczego nowego z artykułu się nie dowiedzieliśmy.

Kiedy Palikot chciał się dogadać z Millerem i chodził z nim na kolację, to wtedy mu to nie przeszkadzało? Bzdurna polityka Janusza Palikota.

Leszek Miller zostanie już przewodniczącym Sojuszu na długie lata?

Na pewno do wyborów wewnętrznych w kwietniu.

Założę się z Panem, że po wyborach pewnie też.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/28/m130844.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiezienia;cia;bulwersuja;poslow;chca;sledztwa,132,0,1057668.html) *Posłowie chcą monitoringu mediów. Dlaczego? * Posłowie ze speckomisji chcą, by prokuratura znalazła źródło przecieku ze śledztwa w sprawie więzień CIA. Napisali też do premiera z prośbą o interwencję. Wierzę, że tak i przyjdzie wtedy moment, kiedy będziemy mogli zająć się w SLD sprawami ważnych ustaw, a nie sprawami wewnętrznymi.

Pan dobrze ocenia przewodniczącego Leszka Millera?

Tak.

A Pan kiedy wróci do władzy w SLD?

Jestem we władzach SLD, jestem w zarządzie krajowym Sojuszu.

Pytam o * *najwyższą * *władzę?

Powiem Panu krótko, nie tęsknię, proszę mi uwierzyć.

O rywalizacji SLD i Ruchu Palikota czytaj więcej w Money.pl
Ruch Palikota zapowiada sensacyjny transfer _ - Leszek Miller ma powód do płaczu - _ mówi Andrzej Rozenek.
Odeszło 100 czy 5 osób? Ktoś tu nie umie liczyć W okręgach gdańskim i gdyńskim rezygnację z członkostwa w Ruchu Palikota złożyło 5 osób, a nie, jak twierdzą byli członkowie partii - 100.
Tusk załatwił Millera w rękawiczkach Bartosz Wawryszuk pisze, kto pomógł premierowi spacyfikować opozycję.
Tagi: tadeusz iwiński, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz