Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Za bezpieczeństwo zapłacimy więcej. Oto dlaczego firmy ochroniarskie podnoszą stawki

33
Podziel się:

Problemy kadrowe i wysoka inflacja to tylko niektóre z powodów rosnących stawek firm ochroniarskich. Choć te już teraz są wysokie, nowy rok ma przynieść kolejne wzrosty.

Za bezpieczeństwo zapłacimy więcej. Oto dlaczego firmy ochroniarskie podnoszą stawki
Za ochronę zapłacimy coraz więcej (Pudelek Exclusive)

Bezpieczeństwo jest w cenie

W branży ochroniarskiej zatrudnienie znajduje aż ćwierć miliona osób, a sam sektor wyceniany jest na 11 mld zł. Ostatnie lata wpłynęły znacząco na sytuację zatrudnionych głównie z powodu rosnących stawek minimalnych. Teraz firmy zmuszone zostały podnieść opłaty za ochronę.

Jak przypomina Tomasz Wojak, szef firmy Konsalnet, płaca minimalna w ciągu pięciu lat wzrosła o 70 proc. W 2018 r. wynosiła 1750 zł miesięcznie, teraz wyniesie 3 tys. zł - Sytuacja ta ma bezpośredni wpływ na wzrost kosztów usług w branży ochrony - tłumaczy w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Na tym jednak nie koniec "zmian". Wpływ na sytuację w branży ma także niska stopa bezrobocia (5,9 proc.). To sprawia, że coraz ciężej znaleźć chętnych do pracy, a firmy mają problem z obsadzeniem stróżówek czy portierni.

Zobacz także: Fala COVID-19 wzrasta. Obostrzenia w Polsce konieczne?

Branża ochroniarska obawia się przy tym, że może stracić już zatrudnionych pracowników. Powodem mają być konkurencyjne stawki m.in. w branży handlowej. – Najwyższa od dekady inflacja (obecnie ponad 7 proc.) powoduje większą niż wcześniej presję pracowników na podwyżki wynagrodzeń - dodaje Wojak w rozmowie z dziennikiem.

Zawirowania w sektorze nie mogą nie wpływać na ceny usług. Te przy obecnych niskich marżach sprawiają, że firmy podnoszą stawki, by nie brać wszystkich obciążeń finansowych na siebie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Mega drożyzna...
rok temu
Nieuk z NBP i vateusz okradli Polaków jak nikt dotąd od 20 lat podatkiem inflacyjnym , jak pokazują badania zabrali obi mega drozyzną każdemu Polakowi jedną pensję , tak jakby kazdy pisdebil zapłacił o 10% większy VAT a to dopiero początek za tydzień dostaniecie nowe ceny na gaz prąd i ogrzewanie to usiądziecie z wrazenia
Ziom
rok temu
Ochrona jest często źle pojmowana.Zadanie ochroniarza to właściwa reakcja na zagrożenie, np wezwanie policji,straży pożarnej,pogotowia ratunkowego, gazowego czy innego a nie szarpanie się że złoczyńca.Chodzi o skuteczność a nie popisy bezmyślnych siłaczy krzywdzących obywateli !!!
Twój nick
rok temu
Widząc napis OCHRONA na kamizelce, często zastanawiam się czy noszący ją ochrania czy wymaga ochrony
Fhjk
rok temu
Garnitur jak z lumpeksu, mina stalona a teraz beda zagladac do kiszki stolcowej czy cowidianta
Rada
rok temu
A moze ostre wyroki za rozboje I kradziez Min 5 lat roboty drogowe, kopalnie itp Za komune byly wyroki I spokojnie bylo nie Kradli Tak jak dzisiaj I rozbuj na ulicy byl minimally Bo kazdy wiedziel puszka
...
Następna strona