Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakopianka z nowym odcinkiem. Rusza budowa 16 km dwujezdniowej drogi

Na zakopiance ruszają prace. Nowy fragment DK47 pomiędzy Rdzawką i Nowym Targiem ma pochłonąć 880 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
- Dzisiaj rozpoczynamy budowę drogi, na którą czekały pokolenia mieszkańców Podhala - powiedział minister Adamczyk.

Rozpoczyna się budowa dwujezdniowej drogi z Rdzawki do Nowego Targu - informuje ministerstwo infrastruktury. Wojewoda Małopolski wydał decyzję zezwalającą na prace w ramach drogi krajowej nr 47.

Nowa droga ma umożliwić szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju. Jak wykazują dane Generalnego Pomiaru Ruchu na tym odcinku średnio na przejeżdża od 14 do 18 tys. pojazdów w ciągu doby. W okresie weekendów, ferii i wakacji ruch znacznie wzrasta.

Zobacz: Powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Jak przyznaje ministerstwo, obecna droga jest nieprzepustowa i zakorkowana. Sytuację komplikują liczne zjazdy, zabudowa wzdłuż istniejącej drogi, ruch pieszych, co stwarza duże utrudnienia w ruchu tranzytowym oraz lokalnym.

- Dzisiaj rozpoczynamy budowę drogi, na którą czekały pokolenia mieszkańców Podhala - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w Nowym Targu.

16-kilometrowy odcinek kosztować będzie ponad 880 mln zł. Pieniądze pójdą z budżetu państwa. Prócz samej drogi powstać ma dodatkowo 27 obiektów inżynierskich jak mosty, czy wiadukty, drogi obsługujących tereny przyległe oraz cała infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Zamontowane zostaną też ekrany akustyczne oraz wytyczone przejścia dla zwierząt - wylicza resort.

W Nowym Targu powstanie 850-metrowej długości wiadukt, a drugi co do wielkości w miejscowości Lasek będzie miał prawie 690 m długości.

Jednak na komfort jazdy nowym odcinkiem przyjdzie kierowcom zaczekać. Zakończenie budowy planowane jest dopiero w III kwartale 2023 roku.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2020

LolNiech się Polska rozwija ! Zasługuje na to ! Brawo PIS !;

25-06-2020

FredObwodnica Trójmiasta ma ruch 100 tys pojazdow na dobę i rząd ani myśli dobudować trzeciego pasa :(

26-06-2020

W POZNANIU..W Poznaniu na obwodnicy miasta wybudowano 3-ci pas ruchu długości ok.8 km w ciagu zaledwie kilku miesiecy , bez ograniczania ruchu w trakcie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (34)