Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakopianka z nowym odcinkiem. Rusza budowa 16 km dwujezdniowej drogi

35
Podziel się:

Na zakopiance ruszają prace. Nowy fragment DK47 pomiędzy Rdzawką i Nowym Targiem ma pochłonąć 880 mln zł.

- Dzisiaj rozpoczynamy budowę drogi, na którą czekały pokolenia mieszkańców Podhala - powiedział minister Adamczyk.
- Dzisiaj rozpoczynamy budowę drogi, na którą czekały pokolenia mieszkańców Podhala - powiedział minister Adamczyk. (GDDKiA)
bEshAPAR

Rozpoczyna się budowa dwujezdniowej drogi z Rdzawki do Nowego Targu - informuje ministerstwo infrastruktury. Wojewoda Małopolski wydał decyzję zezwalającą na prace w ramach drogi krajowej nr 47.

Nowa droga ma umożliwić szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju. Jak wykazują dane Generalnego Pomiaru Ruchu na tym odcinku średnio na przejeżdża od 14 do 18 tys. pojazdów w ciągu doby. W okresie weekendów, ferii i wakacji ruch znacznie wzrasta.

bEshAPAT
Zobacz także: Zobacz: Powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Jak przyznaje ministerstwo, obecna droga jest nieprzepustowa i zakorkowana. Sytuację komplikują liczne zjazdy, zabudowa wzdłuż istniejącej drogi, ruch pieszych, co stwarza duże utrudnienia w ruchu tranzytowym oraz lokalnym.

- Dzisiaj rozpoczynamy budowę drogi, na którą czekały pokolenia mieszkańców Podhala - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, w Nowym Targu.

bEshAPAZ

16-kilometrowy odcinek kosztować będzie ponad 880 mln zł. Pieniądze pójdą z budżetu państwa. Prócz samej drogi powstać ma dodatkowo 27 obiektów inżynierskich jak mosty, czy wiadukty, drogi obsługujących tereny przyległe oraz cała infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Zamontowane zostaną też ekrany akustyczne oraz wytyczone przejścia dla zwierząt - wylicza resort.

W Nowym Targu powstanie 850-metrowej długości wiadukt, a drugi co do wielkości w miejscowości Lasek będzie miał prawie 690 m długości.

Jednak na komfort jazdy nowym odcinkiem przyjdzie kierowcom zaczekać. Zakończenie budowy planowane jest dopiero w III kwartale 2023 roku.

bEshAPBa
bEshAPBu
KOMENTARZE
(35)
JerzyJu
3 miesiące temu
A co nas obchodzi ten odcinek drogi????????????????? Skompromitowaliscie się ,,remontując,, odcinek z Krakowa do Myślenic nie dość żę jest fatalnie wykonana bo pod spodem nie ma kamienia tylko jakiś żuzel to jeszcze jazda tym odcinkiem wcale nie przypomina drogi szybkiego ruchu nawet z tego powodu że co chwilę są jakieś PRZEJSCIA DLA PIESZYCH lub przejazdy na drugą stronę a na dodatek cały ten odcinek to jedno wielkie ograniczenie prędkości co jest chore. Nie da się tamtędy jechać. zamiast robić dalszy ciąg w kierunku zakopanego lepiej byłoby dokończyć trasę do Chyżnego bo w końcu to droga na południe Europy a nie do śmierdzącej (smogiem)dziury zwanej Zakopanem.
H2O
rok temu
A na odcinku od Lubnia do Skomielnej na budowie wiatr hula i zbrojenie brązowe od rdzy. Tutaj też nie będzie lepiej. Intercor słynie z robienia wała na podwykonacach.
qmodo
rok temu
ZAKOPIANKA - KUPOWANIE GŁOSÓW GÓRALI
bEshAPBv
?????
rok temu
zakopianka może mieć i 5 pasów ,to nic nie zmieni skoro wjazd do miasta prowadzi przez jedno rondo
123
rok temu
Trzeba poczekać Tusk wybuduje haha
...
Następna strona