Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zakopianka w budowie. GDDKiA bezpośrednio zapłaci podwykonawcom

Konsorcjum IDS-BUD i ALTIS HOLDING, które odpowiedzialne jest za budowę odcinka nowej zakopianki Lubień - Naprawa zalega z wypłatami dla podwykonawców. Aby roboty mogły być prowadzone zgodnie z harmonogramem GDDKiA zobowiązała się, że bezpośrednio zapłaci podwykonawcom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Zakopianka wciąż jest w budowie. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

"Obydwie strony potwierdziły wzajemnie, że deklarują zawarcie dwustronnego porozumienia w sprawie bezpośredniego przekazu zaległych wynagrodzeń części podwykonawców, których prace potwierdzi IDS-BUD, z bieżących faktur wystawianych przez wykonawcę" - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Podwykonawcy wykonujący roboty i świadczący usługi na budowie S7 Lubień – Naprawa domagają się zaległych wypłat. Konsorcjum IDS-BUD i ALTIS HOLDING zalega bowiem z zapłatą wynagrodzeń.

Zobacz: Powstaje najdłuższy tunel drogowy w Polsce

Na mocy dwustronnego porozumienia GDDKiA bezpośrednio zapłaci podwykonawcom. "GDDKIA konsekwentnie i bez zbędnej zwłoki wypłaca pieniądze podwykonawcom, na podstawie dokumentów potwierdzających wykonane prace. Wydatkowanie ich zgodnie z prawem musi być potwierdzone, ze wskazaniem, że konkretne prace zostały wykonane przez konkretną firmę" - podkreśla Generalna Dyrekcja.

Do GDDKiA zgłosili się także podwykonawcy, którzy nie mieli potwierdzeń od wykonawcy, że prace zostały zrealizowane. Firma ma przekazać listę pozostałych wniosków podwykonawców, usługodawców i dostawców z kwotami spornymi. Wykonawca ma w tej kwestii zająć stanowisko do 2 czerwca br. Wszystkie te ustalenia pozwolą na przyspieszenie należnych wypłat bezpośrednio przez GDDKiA.

Przypomnijmy, że odcinek trasy - Lubień - Naprawa - ma długość 7,6 km. Kontrakt na realizację tej inwestycji został podpisany jeszcze w 2016 r., a jego wartość przekroczyła pół miliarda złotych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-05-2020

banda oszustówUNIA DAJE, A PIS JESZCZE CHCE ORŻNĄĆ NA KAŻDYM KROKU BUDOWLAŃCÓW NIE PRZEKAZUJĄC IM PIENIĘDZY

27-05-2020

chore państwoobowiązek zapłaty podwykonawcom wynika z przepisów prawa, ale w Polsce żeby zmusić państwowy podmiot do stosowania prawa trzeba zablokować drogę albo … Czytaj całość

28-05-2020

misiekTaka firma nie powinna już nigdy wygrać żadnego przetargu na terenie polski ALE nie u nas i teraz do pisowskiego betonu przecież widać że znowu wziął … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)