Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. OKT
|
aktualizacja

Jest branża, w której płace rosną błyskawicznie. Niektórzy zarobią nawet 35 tys. zł

Podziel się:

Koronawirus podciął skrzydła wielu branżom, ale jest i taka, która rozwinęła się w niezwykłym tempie. Logistyka ze względu na sytuację pandemiczną, intensywnie poszukiwała nowych pracowników, a zarobki w branży szybko rosły. Obecnie można znaleźć oferty, gdzie specjaliści zarobią nawet 35 tys. zł miesięcznie.

Jest branża, w której płace rosną błyskawicznie. Niektórzy zarobią nawet 35 tys. zł
Sortownia paczek; przesyłki; przesyłka; paczki; kurier; magazyn (Adobe Stock, Gorodenkoff)

Pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny sprawiły, że internetowy handel pobił wszystkie możliwe rekordy, co przełożyło się na zatrudnienie. Z kolei wzrost zatrudnienia pociągnął za sobą presję płacową. Z danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że w 2021 roku na zakupy on-line decydowało się aż 61,2 proc. Polaków w wieku 16-74 lata. To dane, które są absolutnym rekordem dla sektora e-commerce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rynek pracownika wraca. Widać to po płacach i liczbie ofert

Polacy pokochali internetowe zakupy

Boom na e-zakupy wywołał duże zapotrzebowanie w branży logistycznej. Jak informuje portal Puls HR aktualne wynagrodzenie dyrektora łańcucha dostaw w zakładzie produkcyjny waha się od 20 do 35 tys. zł brutto. Specjalista ds. zamówień z biegłą znajomością języka angielskiego zarobi od 4,5 do 9 tys. zł. brutto.

Hays Poland w swoim dorocznym "Raporcie płacowym" wskazuje, że aż 97 proc. firm działających w branży logistycznej zamierza w najbliższym czasie aktywnie pozyskiwać nowych pracowników, co ważne — firmy są pewne, że szybko znajdą poszukiwanych specjalistów.

Z raportu Hays Polska, na który powołuje się Puls HR, wynika, że największym powodzeniem pracodawców cieszą się specjaliści z zakresu optymalizacji procesów i kosztów, których głównym zadaniem jest poszukiwanie oszczędności w procesach logistycznych, poprawa jakości obsługi klienta, czy skracanie czasu między złożeniem zamówienia a dostawą do klienta.

Poszukiwani są również eksperci odpowiedzialni za wsparcie biznesu w zakresie strony narzędziowej, procesowej czy poprawy wydajności.

Puls HR podaje, że płace w logistyce zaczynają się od 4,5 tys. zł brutto — to minimalne wynagrodzenie na stanowisku specjalisty ds. dostaw z j. angielskim. Maksymalna stawka na tym stanowisku wynosi zaś 9 tys. zł brutto. Najbardziej poszukiwani specjaliści — czyli planiści mogą liczyć na wynagrodzenie w przedziale od 6,5 tys. zł brutto do 14 tys. zł brutto.

Dyrektor łańcucha dostaw liczyć może na zarobki od 20 tys. zł brutto do nawet 35 tys. zł brutto. Widełki dla kierownika logistyki wynoszą 13 - 20 tys. zł., menadżer do spraw rozwoju biznesu zarobi od 15 tys. do 20 tys. zł brutto, a kierownik centrum dystrybucyjnego od 12 tys. do 18 tys. zł brutto.

Pracownicy sektora logistycznego oczekują dalszego wzrostu wynagrodzeń. Na podwyżkę liczy 41 proc. pracowników sektora — wynika z "Raportu Płacowego 2022". Portal Puls HR sugeruje, że oczekiwania te zostaną najpewniej spełnione.

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
Źródło:
money.pl