Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rodzice
02.06.2020 13:55

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy będzie wypłacane świadczenie

Choć część szkół i przedszkoli zostało już "odmrożonych", to jednak nie wszyscy rodzice chcieli posłać swoje pociechy do placówek edukacyjnych, w obawie o ich zdrowie. Jednak według obecnych zasad zasiłek opiekuńczy przysługuje im tylko do 14 czerwca. Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała już wydłużenie terminu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8. roku życia będzie wypłacany dłużej.

Samorządy mogą otwierać stopniowo żłobki i przedszkola od 6 maja. Natomiast zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dla dzieci z klas I-III organizować można od 25 maja. Wielu rodziców jednak zdecydowało, że lepszym dla zdrowia ich dzieci będzie pozostanie w domu. I chociaż zasiłek opiekuńczy im przysługuje, to jednak (według obecnych zasad) ma on być wypłacany tylko do 14 czerwca.

Zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony

Większość rodziców nie zdecydowała się puścić swoich dzieci do placówek edukacyjnych. Jak wskazują dane przedstawione przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, z możliwości posłania dzieci do przedszkoli skorzystało ok. 10 proc. rodziców.

Dlatego też w dyskusji publicznej pojawił się temat przedłużenia wypłat zasiłku opiekuńczego.

Zobacz też: Koszt przekopu Mierzei Wiślanej. "Blisko 980 mln zł, ale poczekajmy na przetargi"

- Zasiłki opiekuńcze nad dziećmi do lat 8. będą przedłużone do 28 czerwca - zapowiedziała minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w trakcie konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (WUM). - I będzie możliwość przedłużenia, ale taką datę teraz przyjmujemy - dodała.

Wciąż jednak nie ma tematu rozszerzenia zasiłku opiekuńczego o dzieci do 12. roku życia, o co apelowali rodzice. Według obecnych zasad wsparcie to przysługuje tylko tym pociechom, które nie ukończyły ośmiu lat.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

GoscLenie siedzą w domu do pracy nie chce im się wracać

02-06-2020

LOTuS"Gosciu" Jakbyś miał dzieci to byś takich bzdur nie pisał, a Rząd jeśli już zmienia co chwilę daty przysługiwania zasiłku to niech lepiej nie … Czytaj całość

02-06-2020

MegLudzie wy się do roboty weźcie póki jeszcze ją macie a nie wam w głowie siedzenie w domu. Rozdawanie kasy za siedzenie w domu. Skandal.

Rozwiń komentarze (140)