Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Sprawdź, do kiedy będzie wypłacane świadczenie

140
Podziel się

Choć część szkół i przedszkoli zostało już "odmrożonych", to jednak nie wszyscy rodzice chcieli posłać swoje pociechy do placówek edukacyjnych, w obawie o ich zdrowie. Jednak według obecnych zasad zasiłek opiekuńczy przysługuje im tylko do 14 czerwca. Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała już wydłużenie terminu.

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8. roku życia będzie wypłacany dłużej.
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8. roku życia będzie wypłacany dłużej. (Getty Images)
bErSQSth

Samorządy mogą otwierać stopniowo żłobki i przedszkola od 6 maja. Natomiast zajęcia wychowawczo-dydaktyczne dla dzieci z klas I-III organizować można od 25 maja. Wielu rodziców jednak zdecydowało, że lepszym dla zdrowia ich dzieci będzie pozostanie w domu. I chociaż zasiłek opiekuńczy im przysługuje, to jednak (według obecnych zasad) ma on być wypłacany tylko do 14 czerwca.

Zasiłek opiekuńczy będzie przedłużony

Większość rodziców nie zdecydowała się puścić swoich dzieci do placówek edukacyjnych. Jak wskazują dane przedstawione przez ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego, z możliwości posłania dzieci do przedszkoli skorzystało ok. 10 proc. rodziców.

Dlatego też w dyskusji publicznej pojawił się temat przedłużenia wypłat zasiłku opiekuńczego.

bErSQStj
Zobacz także: Zobacz też: Koszt przekopu Mierzei Wiślanej. "Blisko 980 mln zł, ale poczekajmy na przetargi"

- Zasiłki opiekuńcze nad dziećmi do lat 8. będą przedłużone do 28 czerwca - zapowiedziała minister pracy, rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w trakcie konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (WUM). - I będzie możliwość przedłużenia, ale taką datę teraz przyjmujemy - dodała.

Wciąż jednak nie ma tematu rozszerzenia zasiłku opiekuńczego o dzieci do 12. roku życia, o co apelowali rodzice. Według obecnych zasad wsparcie to przysługuje tylko tym pociechom, które nie ukończyły ośmiu lat.

bErSQStp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErSQStK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(140)
m.
rok temu
Pani J. dwoje dzieci 14 lat i 6 lat - mieszka z teściową ( stan zdrowia teściowej ok), matka Pani J, nie pracuje stan zdrowia matki ok - Pani J. od 3 m-cy na zasiłku. Super, budżetówka , układy ,,,, a wy pracujcie za nią ... szkoda słów.
mily
rok temu
Do roboty w duzych zakladach nie mozna nic zalatwic bo wszyscy w domach z dziecmi i mając 80% wala robote
bezstronna
rok temu
są rodzice, którzy nie maja z kim zostawić dzieci i to nie jest lenistwo rodziców tylko odpowiedzialność, a nie wypchnąć z domu żeby mieć spokój
bErSQStL
Polka
rok temu
Cieszcie się wszyscy że rząd naszego kraju tak działa i coś dostaliście, bo u nas w Hiszpanii czy we Włoszech ludzie są zdani na siebie. Polakom ciągle źle i niedobrze, najlepiej było za PO nic nie było, wszystko likwidowali i zamykali i nic nie dali.
cc
rok temu
póki co to nawet tego od 25 maja nie miał kto zatwierdzić i zus nie wyplaca
...
Następna strona