Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawieszenie wojny handlowej USA z Chinami wkrótce się kończy. W przyszłym tygodniu ważne spotkanie

14 i 15 lutego ruszy w Pekinie kolejna runda rozmów amerykańsko-chińskich dotyczących wzajemnego handlu. Jeśli strony nie dogadają się, jest ryzyko, że zawieszona wojna handlowa zostanie odnowiona.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Wojna handlowa między USA i Chinami toczy się od lata 2018 r., kiedy USA wprowadziły 25-procentowe cła na chińskie towary. Objęły między innymi paliwa, produkty stalowe, samochody i sprzęt medyczny. Cła miały być odwetem za nieuczciwe praktyki handlowe, w tym kradzież amerykańskich technologii. Z kolei Chiny oskarżają Waszyngton o protekcjonizm handlowy.

Podczas szczytu G20 w Buenos Aires na początku grudnia, przywódcy Chin i USA zgodzili się na 90-dniowe zawieszenie wprowadzania kolejnych stawek celnych - między innymi na sprzęt elektroniczny - donosi IAR.

Minister finansów o głośnej prowokacji urzędniczek skarbówki

Czas przeznaczony na negocjacje zakończy się 2 marca. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia, w życie wejdą kolejne amerykańskie taryfy celne na chińskie towary o łącznej wartości 200 miliardów dolarów. W odwecie Chiny zapowiedziały karne cła na amerykańską produkcję o wartości 60 mld USD rocznie.

Kolejna runda rozmów amerykańsko-chińskich dotyczących wzajemnego handlu odbędzie się w Pekinie w dniach 14 i 15 lutego. Na czele amerykańskiej delegacji staną sekretarz skarbu Steven Mnuchin oraz przedstawiciel handlowy Robert Lighthizer.

Tymczasem kanał CNBC informuje, że Biały Dom rozważa odroczenie w czasie wprowadzenia kolejnych ceł nawet w przypadku braku porozumienia. Według stacji odroczenie takie jest możliwe jeśli amerykańska administracja uzna, że rozmowy rokują szanse powodzenia w przyszłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wojna handlowa, Donald Trump, usa, chiny, cła, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-02-2019

OjNiestety te działania USA są bardzo spóźnione. Już po ptakach. To koniec USA i początek nowej potęgi gospodarczej na świecie. A szkoda. Żydzi w … Czytaj całość

09-02-2019

sPiSekChiny kradną technologie jak kiedyś Japonia i Korea południowa. USA mają rację

09-02-2019

amerykańskiechujeTrafiła kosa na kamień.

Rozwiń komentarze (7)