Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zbigniew Ziobro będzie walczył z naciągaczami, którzy chcą zarobić na koronawirusie

Zbigniew Ziobro, który pełni funkcję Prokuratora Generalnego, powołał zespół do spraw koordynacji walki z przestępczością gospodarczą w związku z epidemią koronawirusa - informuje Prokuratura Krajowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zbigniew Ziobro będzie walczył z naciągaczami, którzy chcą zarobić na koronawirusie (Fot: Artur Zawadzki/REPORTER)

Zespół będzie koordynował postępowania związane z takimi nadużyciami gospodarczymi, jak sprzedaż (bez uzasadnienia ekonomicznego) towarów po zawyżonych cenach. Chodzi szczególnie o sprzedaż jedzenia, leków, artykułów medycznych i środków dezynfekcyjnych.

Powołana przez Ziobrę grupa będzie też koordynowała sprawy związane z oszustwami dotyczącymi rzeczywistej wartości, jakości i przydatności kupowanych towarów, z wyłudzaniem pieniędzy pod pozorem zagrożenia epidemicznego przez internet i polegającymi na dezinformacji co do działania służb sanitarnych, kontrolnych i ochrony porządku publicznego państwa.

Oprócz tego zespół będzie miał pod lupą sprawy związane z zawieraniem niekorzystnych umów poprzez wykorzystanie trudnego położenia pokrzywdzonych.

Obejrzyj też: Wsparcie dla firm. "Zrobimy wszystko, żeby wyhamować wirusa"

Formalnie powołana przez Ziobrę grupa została powołana 16 marca i składa się z prokuratorów Prokuratury Krajowej.

Zespół będzie analizować informacje o prowadzonych w prokuraturach postępowaniach w celu oceny charakteru i skali tego rodzaju przestępczości.

"Celem ujednolicenia praktyki postępowań i podwyższenia ich skuteczności zespół będzie wyznaczał kierunki postępowań przygotowawczych oraz oceniał zasadność podejmowanych w nich czynności procesowych, w tym przyjętą kwalifikację prawną i stosowanie środków zapobiegawczych" - podaje Prokuratura Krajowa.

Również UOKiK wchodzi w tej sprawie do gry. Prezes Urzędu powołał zespół, który przyjrzy się wzrostom cen żywności i produktów higienicznych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, prokuratura krajowa, zbigniew ziobro, oszustwa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

Oszuści ze SrebrnejZajmij się lepiej oszustami z PiSu bo tych akurat nie brakuje. Prżekręty idą w grube miliony a nie jacyś handlarze wacikami.

19-03-2020

65Znaczy będzie walczył sam z sobą.

19-03-2020

MamonPamietamy Ziobro jestes zerem.

Rozwiń komentarze (42)