Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Zbuntowana pasażerka zawróciła znad oceanu samolot. Nie chciała założyć maski

22
Podziel się:

Amerykańskie linie lotnicze, zgodnie z nakazami federalnymi, wprowadziły obowiązek podróży w maskach ochronnych. Kobieta lecąca z Miami do Londynu nie chciała się zastosować do tego obowiązku. Z tego powodu lot został zawrócony, a pasażerka trafiła na listę tych, których American Airlines nie będzie obsługiwać.

Zbuntowana pasażerka zawróciła znad oceanu samolot. Nie chciała założyć maski
American Airlines nie obsługuje pasażerów bez masek (Adobe Stock, Markus Mainka)

Samolot należący do linii American Airlines zawrócił w znad oceanu w trakcie lotu z Miami do Londynu. Przyczyną nieplanowanej zmiany trasy było zachowanie 40-latki, która odmówiła założenia maseczki. Są one obowiązkowym środkiem ochrony przed COVID-19 w amerykańskich liniach lotniczych.

Samolot zawrócił po niecałej godzinie lotu z powodu "uciążliwej klientki odmawiającej dostosowania się do federalnego obowiązku noszenia maseczki".

Linie lotnicze stworzyły listę pasażerów, którzy nie mogą korzystać z usług American Airlines

Po powrocie do Miami kobieta została wyprowadzona z samolotu przez policję. Trafiła też na listę osób, które nie mogą podróżować American Airlines. Jak podały linie lotnicze, jest przeciwko niej prowadzone dalsze dochodzenie.

Zobacz także: Będziemy mieli dłuższe weekendy? Ekspert rozwiewa wątpliwości

Na pokładzie samolotu znajdowało się 129 pasażerów. Polecą oni do Londynu w czwartek.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) informuje, że w 2021 roku doniesiono o ok. 6 tys. incydentów z udziałem nieposłusznych pasażerów. W ciągu pierwszych dwóch tygodni 2022 roku odnotowano 151 tego typu wydarzeń. Większość z nich dotyczy osób, które odmawiają zakładania maseczek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Qwerty
4 miesiące temu
Większość tych charakternych osób szybko przechodzi na "złą" stronę mocy, jak tylko im ktoś bliski umrze na covid. Ostatnio pisali o śmierci 50 letniej pielęgniarki, której bliscy dość szybko się po tym zaszczepili...
Pilot latawca
4 miesiące temu
Charakterna kobitka. Takie lubię.
Twój nick
4 miesiące temu
Covidianie niech się wreszcie zdecydują czy chcą wpisania swojego boga na listę chorób zakaźnych czy rejestracji swojego związku wyznaniowego
proszę
4 miesiące temu
Należy umożliwić pasażerom bez maseczek podróżowanie w luku bagażowym...
SZOK
4 miesiące temu
To mi się chyba śni wszystko. OBŁĘD. Z powodu szmaty zbierającej zarazki wyciąganej z kieszeni brudnej, przy brudnej komórce, portfelu fuuuu, zawracać samolot. A gdzie ekologia? Przecież za jakiś czas będą uświadamiać z telewizorków, że oni mieli tylko dobrą wolę i robili wszystko, żeby ratować ludzkość... .za pomocą szmatki..A TONY TON tych ścierek jako kolejne potworne śmieci?!!!!I my mówimy, że średniowiecze to ciemnogród. To jak nazwać lata 20. XXI w. Pitekantropy były rozwojowe. My.... się zwijamy jako ludzkość.
...
Następna strona