Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Odwołano setki lotów w USA. Wszystko przez sieć 5G

24
Podziel się:

Linie lotnicze odwołują loty w USA z powodu 5G. Nowa technologia może zakłócać pracę wysokościomierzy, które pomagają pilotom w lądowaniu w przypadku trudnych warunków pogodowych. Z tej przyczyny, jak na razie odwołano już około 250 lotów w całych Stanach Zjednoczonych. Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) ostrzegła o potencjalnych problemach niektórych samolotów.

Odwołano setki lotów w USA. Wszystko przez sieć 5G
Linie lotnicze odwołują loty w USA z powodu 5G (Adobe Stock, ©atosan - stock.adobe.com)

Amerykańskie linie lotnicze odwołały ponad 250 lotów. Przyczyną? Problem z 5G. Linie obawiają się o bezpieczeństwo, ponieważ usługi 5G, które mogą zakłócać pracę wysokościomierzy samolotów.

Odwołano mniej lotów, niż się tego spodziewano. Międzynarodowe linie lotnicze w różny podchodzą do problemu 5G. Część z nich, jak np. Emirates, odwołały większość lotów, a inne, jak Air France, pracują bez zakłóceń.

Linie lotnicze szukają długoterminowych rozwiązań w sprawie 5G

Operatorzy telekomunikacyjni AT&T i Verizon wyraziły zgodę na czasowe ograniczenia wprowadzania technologii 5G na lotniskach, do czasu, gdy agencje rządowe i linie lotnicze wypracują długoterminowe rozwiązania. Dlatego też ostatecznie odwołano mniej lotów.

Zobacz także: Przedsiębiorcy obniżą ceny? "W zakładzie o zachłanność wygra zdrowy rozsądek"

Sieci AT&T i Verizona wykorzystują do nowej usługi częstotliwości, które są zbliżone do tych używanych przez wysokościomierze radiowe pomagające w lądowaniu maszyn w warunkach słabej widoczności

FAA ostrzegała o problemach z 5G

Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) ostrzegła o potencjalnych problemach niektórych samolotów. Skłoniło to operatorów telekomunikacyjnych do zawieszenia we wtorek uruchamianie sieci 5G wokół części lotnisk.

FAA ocenia zdolność każdego typu samolotu do operowania w pobliżu sieci 5G. Do środy zezwolono na wykonywanie lądowań na lotniskach z 5G samolotom, które w sumie stanowią 62 proc. samolotów pasażerskich w USA.

W czwartek Emirates wydały komunikat, w którym czytamy, że "w wyniku opóźnień operatorów telekomunikacyjnych we wprowadzaniu sieci 5G na amerykańskich lotniskach, Federalna Administracja Lotnictwa USA i Boeing wydały oficjalne oświadczenie znoszące wcześniejsze ograniczenia ruchu lotniczego. Dzięki temu linie Emirates będą mogły bezpiecznie przywrócić do soboty swoją siatkę połączeń ze wszystkimi amerykańskimi miastami. Od 21 stycznia linie przywrócą loty Boeingiem 777 do Chicago, Dallas Fort Worth, Miami, Newark, Orlando i Seattle".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(24)
jakośtak
2 lata temu
a myślałem że załoga w tych śpiczastych czapeczkach z folii świętowała czyjeś urodziny
Mariolka
2 lata temu
no bo te 5g roznosi kowid i ci niewyszczepieni nie mogą wylądować
a teraz
2 lata temu
z jakiegoś magicznego powodu częstotliwości 5g używane w celach wojskowych, w znacznie szerszym paśmie, na lotniskach cywilnych i wojskowych, w samolotach i na lotniskowcach, nigdy przez dekady nie powodowały takich problemów
TJm
2 lata temu
Wysokościomierze działają na zasadzie różnicy ciśnienia dynamicznego i statycznego co to ma wspólnego z siecią 5G. Kłania się aerodynamika........
heh
2 lata temu
woda na mlyn dla foliarstwa wszelkiej masci... Japonia opracowuje 7G, a u nas dalej strasza 5G. A prawda jest taka, ze wystarczy zmienic troche czestotliwosc i bedzie git.
...
Następna strona