Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MLG
|

Zdecydowana deklaracja ministra. "Nigdy nie dotkniemy wieku emerytalnego"

617
Podziel się:

Efektywny czas pracy to nie wiek przejścia na emeryturę. Nigdy nie dotkniemy wieku emerytalnego — mówił w poniedziałek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, pytany o podniesienie wieku emerytalnego jako warunku KPO. Nie ma takiego postulatu — zaznaczył.

Zdecydowana deklaracja ministra. "Nigdy nie dotkniemy wieku emerytalnego"
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (PAP, PAP/Paweł Supernak)

Buda pytany podczas poniedziałkowej audycji na antenie Radia Zet o jeden z warunków KPO — podniesienie wieku emerytalnego, wskazał: "Nie ma takiego postulatu".

Jak mówił, "podniesienie efektywnego wieku emerytalnego oznacza stworzenie możliwości, zachęt do tego, by po osiągnięciu wieku pracować".

- Na przykład my planujemy, żeby zwalniać ze składek albo z podatków osoby, (...) które po osiągnięciu wieku emerytalnego chciałyby dalej pracować — stwierdził minister rozwoju.

Dodał, że rząd chciałby, aby osoby "które mają jeszcze pracę, które są usatysfakcjonowane, którym rodzinna sytuacja na to pozwala, mogły pracować".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Rekordowa inflacja w Polsce. "Prezes Glapiński stracił wiarę w swoje słowa"

Jak zaznaczył, efektywny czas pracy to nie jest wiek przejścia na emeryturę, tylko wykonywania pracy. - Nigdy nie dotkniemy wieku emerytalnego - zapewnił.

Pytany o kamienie milowe w KPO, Buda wskazał: "Kamieni milowych jest grubo ponad 100".

W KPO, czyli dokumencie opisującym sposób wydatkowania środków z Funduszu Odbudowy, który ma wspomóc gospodarkę po pandemii, nasz kraj wnioskuje o 23,9 mld euro w ramach grantów i o 11,5 mld euro z części pożyczkowej. Komisja Europejska zastrzega, że wypłata pieniędzy nastąpi dopiero po wypełnieniu przez Polskę tzw. kamieni milowych, które były przedmiotem negocjacji z Brukselą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(617)
WYRÓŻNIONE
Ania
2 lata temu
Glapinski, też mówił i co.
profesor
2 lata temu
Drukowanie pieniedzy bez pokrycia doprowadzi do katastrofy ekonomicznej w Polsce. Czy bedzie Grecja czyTurcja z 70% inflacji to zobaczymy.
Hanys
2 lata temu
gdzie są pieniądze ludzi którzy zmarli np w wieku 63-4 lat? składki płacili całe życie? a pis gęga co im pasuje, po wygranych wyborach powiedzą że kraj i gospodarka wymagają zmian i trzeba pracować dłużej i kto im co zrobi? a ile razy nas już wykolegowali i to za naszą kasę? ludzie co się z wami dzieje?
NAJNOWSZE KOMENTARZE (617)
Gość
2 lata temu
Wieku emerytalnego nie trzeba podnosić, żeby ludzie pracowali dłużej. Wystarczy zmienić algorytm według, którego ZUS wylicza emeryturę i nie będzie się opłacało odchodzić na emeryturę zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego.
pisout
2 lata temu
Nie ruszą wieku emerytalnego bo nie wolno im ! Nie zdążą przed wyborami, które i tak przegrają z kretesem - mówił więc prawdę .
tiiaaa...
2 lata temu
ale będziemy powoli przymuszać ludzi by pracowali do końca zycia, a nie do emerytury...
senior
2 lata temu
osoby które pracują mimo osiągnięcia wieku emerytalnego powinni być zwolnione z podatków
dan
2 lata temu
PIS nie musi ruszać wieku emerytalnego bo ludzie sami z siebie kto będzie miał siły będzie pracować jak najdłużej aby godnie żyć.
...
Następna strona