Notowania

Zerowy PIT dla młodych w Sejmie. Morawiecki zachęcał z mównicy do przyjęcia projektu

Posłowie zajmują się w środę rządowym projektem ustawy zwalniającym z podatku PIT osoby poniżej 26. roku życia. Do jego poparcia zachęcał z sejmowej mównicy premier Mateusz Morawiecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mateusz Morawiecki pochwalił z mównicy sejmowej projekt zerowego PIT dla młodych do 26. roku życia (Fot: PAP)

- Chciałbym, by ten projekt pojednał całą wysoką izbę, bo jest dobrze przygotowany. To szansa, którą chcemy dać wszystkim młodym ludziom: studiującym i jednocześnie pracującym, ale też tym, którzy nie studiują i w wieku 19 lat wchodzą na rynek pracy.

Zerowy PIT to jeden z punktów tak zwanej nowej piątki Kaczyńskiego. Rząd chciałby, aby nowe przepisy weszły w życie 1 sierpnia. Szacuje się, że obejmie ponad 2 mln młodych pracowników.

W ocenie rządu z rozwiązania ma skorzystać ponad 2 mln ludzi młodych.
Zerowy PIT dla młodych Polaków. BCC chwali, ale zadaje ważne pytanie

Obejrzyj: Młodzi na etacie zyskają nawet 3 tys. zł. Wiceminister zdradził dodatkowy cel zmiany

Sejm zdecydował o skierowaniu projektu do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Jak pisaliśmy, młody Polak prowadzący własną firmę nie może liczyć na zerowy PIT - chyba, że zmieni formę działania. Część przychodów musiałby przerzucić na zlecenie. Zatrudnieni na umowę o dzieło również musieliby zmienić ją na zwolnione z podatku zlecenie - sugerują na łamach dziennika radcy podatkowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zerowy pit, mateusz morawiecki, podatki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2019

bożenakompletna paranoja!człowiek bez doświadczenia żadnego dostanie na rękę o wiele więcej niż ten co haruje z doświadczeniem i kompetencjami.Poza tym … Czytaj całość

03-07-2019

Zbigniew PartykaSkandal, bezrozumne działanie. To i tak nie zahamuje emigracji zarobkowej. Przy okazji pokazuje pogardę dla emerytów, którzy PIT muszą płacić.

03-07-2019

PolakPanie Morawiecki, czy pan już do reszty zgłupiał, czemu i komu to ma służyć? Młody człowiek zarabiający kilka tys ma nie płacić podatku, a emeryt tak?

Rozwiń komentarze (20)