Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zmiana cennika na A4 Katowice - Kraków. Będzie taniej

28
Podziel się:

Od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać preferencyjne stawki za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice - Kraków. Jak informuje spółka, będzie tak co najmniej do 31 marca. Jest jednak warunek - trzeba korzystać ze specjalnej aplikacji.

Zniżka opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków. Trzeba tylko mieć aplikację
Zniżka opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków. Trzeba tylko mieć aplikację (East News)
bEKfaobp

Stalexport Autostrada Małopolska niższymi opłatami zachęca kierowców do korzystania z aplikacji mobilnej do płatności za przejazd. "Informujemy uprzejmie, że od 1 stycznia 2020 r. do przynajmniej 31 marca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass" - czytamy w komunikacie.

Kierowcy dzięki temu zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę. Poniżej tabela opłat, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2020 r.

bEKfaobr

Zarówno kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice - Kraków okazjonalnie, tj. w weekendy, czy na urlopy, jak i podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy - mogą korzystać z videotollingu, czyli poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą.

Zobacz także: Obejrzyj: Ile dróg powstanie w 2020? "Plany są szerokie"

Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

bEKfaobx

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go. System działa w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie, które komunikuje się z anteną na bramce autostradowej. Szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika.

A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKfaobS
KOMENTARZE
(28)
xd500mkll
2 lata temu
To jest jakiś koszmar,nie mam płynnego ruchu,jak to jest,że niby wiecznie coś remontują,zwłaszcza koło Gliwic-Katowic,trzeba jechać na pierwszym biegu i stać,opłaty to chyba z kosmosu. Tragedia.
Otóż
2 lata temu
I dobrze - pamiętajcie proszę że to dzieje się za prezydentury A D
J23
2 lata temu
Kończy się koncesja to zaczynaja się kombinacje
bEKfaobT
Mistrz Polika...
2 lata temu
To bramki są problemem, a nie opłaty. Strata czasu w korku kosztuje znacznie więcej niż bilet
leo
2 lata temu
nie dam złodziejom ani grosze wolę jechać bocznymi
...
Następna strona