Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiana cennika na A4 Katowice - Kraków. Będzie taniej

Od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać preferencyjne stawki za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice - Kraków. Jak informuje spółka, będzie tak co najmniej do 31 marca. Jest jednak warunek - trzeba korzystać ze specjalnej aplikacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zniżka opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków. Trzeba tylko mieć aplikację

Stalexport Autostrada Małopolska niższymi opłatami zachęca kierowców do korzystania z aplikacji mobilnej do płatności za przejazd. "Informujemy uprzejmie, że od 1 stycznia 2020 r. do przynajmniej 31 marca 2020 r. obowiązywać będą preferencyjne stawki opłat za przejazd A4 Katowice - Kraków dla użytkowników automatycznych metod płatności: A4Go, Autopay i Telepass" - czytamy w komunikacie.

Kierowcy dzięki temu zaoszczędzą, w zależności od kategorii pojazdu, od 3 do 5 zł na każdej bramce. Dla samochodów osobowych oznacza to aż 30 proc. obniżkę. Poniżej tabela opłat, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2020 r.

Zarówno kierowcy, którzy jeżdżą autostradą A4 Katowice - Kraków okazjonalnie, tj. w weekendy, czy na urlopy, jak i podróżujący tym odcinkiem częściej, np. do pracy - mogą korzystać z videotollingu, czyli poboru opłat opartego o identyfikację numeru rejestracyjnego pojazdu. Przejazdy są opłacane poprzez aplikację Autopay, która pozwala zarejestrować pojazd w bazie i powiązać numer rejestracyjny z kartą kredytową lub płatniczą.

Obejrzyj: Ile dróg powstanie w 2020? "Plany są szerokie"

Zainstalowane na bramkach kamery odczytują tablicę rejestracyjną, a system natychmiast podnosi szlaban. Szybkie przejazdy, nawet w okresach wzmożonego ruchu, są możliwe m.in. dzięki wyznaczeniu dla tej metody płatności trzech bramek na każdym placu poboru opłat, oznaczonych symbolem czarnej kamery na żółtym tle. Z tą samą aplikacją można przejechać także koncesyjnym odcinkiem autostrady A1.

Regularnym użytkownikom autostrady, w tym m.in. właścicielom flot, koncesjonariusz proponuje elektroniczny pobór opłat A4Go. System działa w oparciu o zainstalowane na przedniej szybie pojazdu urządzenie, które komunikuje się z anteną na bramce autostradowej. Szlaban podnosi po dokonaniu kategoryzacji pojazdu, a historię podróży i transakcji można śledzić na bieżąco poprzez internetowe konto użytkownika.

A4Go funkcjonuje na razie jako przedpłata, czyli tzw. prepaid. Użytkownik opłaca z góry odpowiednią liczbę impulsów, odpowiadającą liczbie przejazdów przez place poboru opłat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-12-2019

maxto zaszczyt jezdzić najdroższą autostradą w europie w dodatku ciągle remontowaną

25-12-2019

SMKBardzo dobrze . Powstaje sieć niepłatnych dróg szybkiego ruchu , a to wymusi w końcu urealnienie ceny za przejazd tym kawałkiem autostrady ( chyba … Czytaj całość

25-12-2019

rodowityW Polsce nie ma autostrad, co najwyżej drogi ekspresowe.

Rozwiń komentarze (28)