Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Zmiany w prawie pracy. Pracodawca musi je znać

25
Podziel się:

Pod koniec września weszły w życie przepisy dotyczące miesięcznego limitu dofinansowania posiłków dla pracowników. Obecnie wsparciu, wolnym od ZUS, podlegają posiłki do 450 złotych. Dotychczas kwota ta wynosiła 300 zł.

Zmiany w prawie pracy. Pracodawca musi je znać
Zmiany wprowadziły 450 zł odpisu z podstawy wymiaru składki emerytalnej za posiłki wydawane pracownikom (East News, Piotr Molecki)

Radca prawny Monika Jurkiewicz przypomina, że od teraz tzw. oskładkowaniu nie będą podlegać również talony, bony żywieniowe, kupony oraz karty przedpłacone, w tym przypadku również obowiązuje limit 450 złotych, które pozwalają na nabycie w placówkach handlowych lub gastronomicznych posiłków spożywanych bezpośrednio po zakupie.

Zmiany dla przedsiębiorców

Według szacunków MRiPS z rozwiązań zawartych w rozporządzeniu korzysta obecnie ok. 387 tys. osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nieruchomości za miliony. Minister nawet się nie zająknął

Kolejna zmiana, która weszła w życie, gwarantują pracownikom chronionym, zwiększoną ochronę przed zwolnieniem z pracy.

– Oznacza to, że jeżeli pracownik podlegający szczególnej ochronie zostanie zwolniony – na przykład kobieta w ciąży – poprzez wypowiedzenie umowy o pracę, to sąd uznając wypowiedzenie umowy o pracę za bezskuteczne albo przywracając pracownika do pracy, nakłada w wyroku na pracodawcę obowiązek dalszego zatrudnienia pracownika do czasu prawomocnego zakończenia postępowania – wytłumaczyła Jurkiewicz.

Dodała, że "sąd rejonowy może zatem w wyroku zobowiązać pracodawcę do dalszego zatrudnienia pracownika do czasu prawomocnego zakończenia postępowania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
prawo
prawo pracy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Bart
2 miesiące temu
Czyli prowadząc mały sklep - zatrudniam 2 pracowników, gdy pracownika zwolnię to sąd może kazać mi Go utrzymywać do wydania wyroku (no a wiemy że to może trwać kilka lat), w tym czasie nikogo nie interesuje skąd mam wziąć na to pieniądze. Bo jak mam firmę to muszę być bogaty. Masakra
Tonio
2 miesiące temu
W obecnej sytuacji trzeba przemyślanie lokować swoje środki finansowe. Jestem zdania, że warto wejść w branżę nieruchomości przy współpracy z fachowcami z firmy Polzen, zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami
maruda
2 miesiące temu
Legalny niewolnik zgodzi się na prawie wszystko byle tylko więcej zarobił. Więc takie słowa jak " nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" nabierają coraz większego, realnego znaczenia. A przepisy mądre czy też głupie, potrzebne czy też nie są po to aby czymś zająć tą część, która myśli że cos może przez to "swoje" myślenie osiągnąć więcej. Błąd.
nie lubię łos...
2 miesiące temu
co to znaczy u mnie w korpo ? :) kiedyś to był po prostu zakład pracy :) jesteś łosiem który wali innym kasę
Fghij
2 miesiące temu
U mnie w korpo jest takie dofinansowanie.. Korpo funduje kawę, herbatę, wodę i soki. A do posiłków dopłaca. Są taki tanie, że ludzie nawet śniadań w domu nie jedzą, tylko w bistro w biurowcu. To samo lunch i obiad. I jedzą wszyscy, nawet dyrekcja.
...
Następna strona