Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubezpieczenia
30.08.2019 06:48

ZUS szykuje nowy przetarg dot. systemu informatycznego dla ubezpieczonych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych szykuje nowy przetarg na utrzymanie najważniejszego dla ubezpieczonych systemu informatycznego. To pokłosie zamieszania z Comarchem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
ZUS chce rozpisać nowy przetarg na obsługę Kompleksowego Systemu Informatycznego (Fot: Wojciech Pacewicz)

Obecnie obsługą Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS zajmują się wspólnie dwie firmy: Asseco i Comarch. Jednak wszystko wskazuje na to, że ZUS preferuje tylko jednego wykonawcę. Dlatego, jak informuje "Rzeczpospolita", prawdopodobnie wiosną 2020 r. ogłoszony zostanie nowy przetarg na utrzymanie systemu.

W rozmowie z dziennikiem Krzysztof Dyki z zarządu ZUS powiedział, że przedstawił zarządowi wniosek o zgodę na przeprowadzenie nowego postępowania.

- Zgodę otrzymałem. Tym samym prace ruszyły - dodał.

ZUS planuje rozpisać jeden przetarg, obejmujący dwa zakresy usług: po zakończeniu czasowej umowy z Asseco do czasu zakończenia obecnej umowy z Comarchem oraz obejmujący 48 miesięcy od czasu zakończenia umowy z Comarchem.

Kontrakt dotyczący KSI od miesięcy budzi kontrowersje, pierwotnie wygrał go Comarch, który zaproponował najniższą cenę. Jednak ZUS stwierdził, że nie będzie w stanie wywiązać się z umowy.

Sprawa trafiła do sądu, jednak jak informował money.pl, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Comarch zawarli we wtorek porozumienie. Dokument ma zakończyć spór pomiędzy Zakładem a firmą. Obie strony zobowiązały się w nim do zawarcia ugody sądowej, ta ma nastąpić w najbliższym czasie.

Obejrzyj: Szum wokół podwyżki składek ZUS dla przedsiębiorców

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ubezpieczenia, zus, ksi zus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2019

bogdan19734Jak coś nowego to kosztować musi miliardy Ludzie Komuna była zła?

30-08-2019

KoszmarchComarch zaoferował najniższą cenę i nie zdążył na czas? Ach cóż za zaskoczenie! Pewno okazało się, że nie dało się przycebulić i zastąpić specjalistów … Czytaj całość

30-08-2019

niewolnikA KIEDY ZUS PRZYSZYKUJE REFORMĘ UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH?! CHCECIE PRACY I PODATKÓW MILIONA LUDZI – UWOLNIJCIE ICH OD ZALEŻNOŚCI OD URZĘDÓW PRACY! … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)