Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Związkowcy o pomyśle Poczty Polskiej: "Widać chaos i brak jakiejkolwiek wizji"

17
Podziel się:

Blisko tydzień temu Poczta Polska zaproponowała plan dobrowolnych zwolnień dla części swojej kadry. Na reakcję związków nie trzeba było długo czekać. "PDO to chaos i zrzucanie odpowiedzialności za niegospodarność firmy na jej pracowników" - pomstują związkowcy.

Związkowcy o pomyśle Poczty Polskiej: "Widać chaos i brak jakiejkolwiek wizji"
Poczta Polska zatrudnia na co dzień ok. 80 tys. pracowników
bETChICt

"W działaniach Zarządu Poczty Polskiej S.A. widać chaos, brak spójności decyzji i jakiejkolwiek wizji dla przyszłości pracowników i Spółki" - czytamy w liście Wolnego Związku Pracowników Poczty do zarządu PP.

Zdaniem związkowców PDO jeszcze bardziej pogrąży i tak znajdującą się w finansowej zapaści firmę. W ocenie WZZPP winę za ten stan rzeczy ponosi zarząd Poczty. Chodzi o przyznanie sowitych "nagród" dla pracowników etatowych, którzy zdecydują się za wcześniejsze zakończenie współpracy z firmą.

Wybory prezydenckie 2020. Rekompensata dla Poczty Polskiej? Jarosław Gowin nie ma wątpliwości

bETChICv

Decyzja o wdrożeniu planu ma również wpłynąć na przyszłość przyznawanych premii.

Kłótnia o tarczę finansową

Związkowcy wyliczają także nieścisłości w sprawozdaniu finansowym firmy, zarzucając jej zarządowi skrajną niegospodarność i brak wiarygodności.

bETChICB

"Stratę z tytułu pandemii pocztowcy oszacowali na blisko 300 mln złotych. "Z tarcz finansowych Poczta Polska S.A. otrzymała wsparcia od Państwa w wysokości 419 mln zł. Zatem jak Kierownictwo Spółki może twierdzić, że otrzymane wsparcie finansowe nie pokrywa poniesionych przez Pocztę Polskę S.A. strat?" - czytamy.

Rzeczniczka PP, Justyna Siwek informowała, że środki finansowe, które otrzymała Spółka i o które ubiega się w ramach przepisów tarczy antykryzysowej 4.0, nie rekompensują w pełni spadku przychodów.

Siwek podkreśliła także, że tym samym zmalały możliwości ponoszenia wydatków Spółki na wynagrodzenia i świadczenia na rzecz pracowników, które stanowią blisko 70 proc. jej kosztów.

Sposób na pocztowców, czyli Program Dobrowolnych Odejść

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Money.pl dotarł do szczegółów Programu Dobrowolnych Odejść z Poczty Polskiej. Program to odpowiedź Poczty na problemy finansowe w związku z pandemią - oficjalnie. W kuluarach pracownicy winą za kiepską kondycję firmy obarczają osoby odpowiedzialne za nieodbyte wybory i zawieranie niekorzystnych umów.

bETChICC

"W związku z realizacją założeń przyjętych do planu zatrudnienia w Poczcie Polskie S.A. na 2020 rok, tj. optymalizacji zatrudnienia w szczególności w grupie pracowników administracji i wsparcia, wprowadza się niniejszy Program Dobrowolnych Odejść" - czytamy w oficjalnym komunikacie PP.

Poczta Poska a PDO

Jak tłumaczyła Justyna Siwek z biura prasowego poczty, program dobrowolnych odejść jest skierowany do pracowników administracji oraz osób, które posiadają podwójne źródło dochodów (np. świadczenia emerytalne).

bETChICD

"Pracodawca zwrócił się z prośbą o opinię do organizacji związkowych na temat tego projektu, a organizacje związkowe mają go zaopiniować do 5 października. Wówczas dopiero zostaną podjęte decyzje o ostatecznym kształcie i zasadach programu" - dodaje.

Siwek zwraca jednocześnie uwagę, że Poczta Polska dotkliwie odczuwa skutki trwającej od kilku miesięcy epidemii koronawirusa, a spowodowany przez tę sytuację spadek liczby nadawanych przesyłek listowych jest ok. dwukrotnie większy od zakładanego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETChICW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Gosia
rok temu
Ludzie kupowali duzo w trakcie pandemii, ale wy wolicie rajstopy sprzedawac i kredyty wciskac zamiast paczkomaty stawiac... Dawno zrezygnowalam z wasxych uslug. Potraficie dzwigac ceny a pracownikow macie za nic
Listonosz
rok temu
Przyjmowałem się do pracy na Poczcie jako Listonosz obiecywali 13, wczasy i nne bonusy. Jak się okazało nie dość że zmniejszyli etat na 1/2 za nadgodziny nie płacą tylko w wolnym odaja premie zabrali. Ja się pytam jak mam żyć i za co utrzymać nie pracująca żonę bo pracy nie ma psa kotke i 3 kocięta oraz samochod. Jak żyć i za co.
KOPERNIK
rok temu
Cała sytuacja to nieodpowiedzialne decyzje rządów dobrej zmiany pis a dokładnie Sasina marawieckiego i WASZEGO prezes to oni utopili ponad 75-MILIONÓW
bETChICX
Andrzej
rok temu
Poczta Polska a w zasadzie Bank Pocztowy nie ma umowy z operatorem komórkowym firmy Play co do doładowania numeru telefonu przez mobilną aplikację operatora Play - Play24. O bloku już nie wspomnę. Wszystkie inne banki mają podpisane umowy z Play ale nie Bank Pocztowy. Poczta Polska to jest zacofana instytucja za sprawą po części samych pracowników, wiesz nie zadajcie całej winy na zarząd Poczty. Mogę napisać dlaczego się nie ma tu miejsca na mój obszerny komentarz.
Listonosz
rok temu
Prezes z banku do obrony narodowej a następnie do poczty i tu widać jakich władzaa fachowców znają się na wszystkim a ja w tej firmie po 25latach zarabiam 2100