Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zwolnienie z ZUS i postojowe. Rząd przedłużył tarczę branżową

3
Podziel się:

Do 31 marca można starać się o wsparcie w ramach tzw. tarczy branżowej. W jej ramach przedsiębiorcy mogą liczyć m.in. na zwolnienie ze składek ZUS czy świadczenie postojowe.

Zwolnienie z ZUS i postojowe. Rząd przedłużył tarczę branżową
Restauratorzy to branża, która może liczyć na wsparcie z tarczy branżowej (money.pl, Patryk Skrzat, money.pl)

Pod koniec lutego rząd opublikował rozporządzenie, w którym przedłuża do końca marca możliwość ubiegania się przez przedsiębiorców o pomoc w ramach tzw. tarczy branżowej.

Co przysługuje właścicielom biznesów, dotkniętych kryzysem? W zasadzie to samo, co podczas pierwszego lockdownu.

Po pierwsze - dofinansowanie do wynagrodzeń dla pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warunek? Spadek przychodów o przynajmniej 40 proc. w porównaniu z poprzednim okresem.

Zobacz także: Pomoc dla przedsiębiorców. Nowe PKD w tarczy branżowej

Taki sam warunek trzeba spełnić, jeśli przedsiębiorca chce ubiegać się o tzw. postojowe. Można je jednak pobierać nie dłużej niż przez 3 miesiące. Właścicielom firm przysługuje również dotacja na pokrycie bieżących kosztów działalności w wysokości 5 tys. zł.

Przedsiębiorcy pogrążeni w kryzysie mogą również ubiegać się o zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne. Tu warunkiem jest również działalność firmy przed listopadem 2020 roku.

Kto może skorzystać z tej pomocy? Przede wszystkim firmy z branż, określonych przez rząd w rozporządzeniu. Jeśli więc legitymujesz się wskazanym w przepisach PKD, możesz liczyć na jeden z powyższych elementów wsparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Maro
rok temu
Nie prawda ,jestem po weryfikacji ,postojowe tylko na koszty stałe zostaje przedsiębiorcy.nie ma dofinansowania dla osoby 1 zatrudnionej jeśli 3 miesiące brała rok temu ,tylko postojowe i ZUS zostałem .czyli dostajesz 2080(mieszkanie,leasingu nie ma nawet na jedzenie ).to żadna ulga po 2 bo ZUS nie jest zwolnieniem dożywotnim tylko trzeba te miesiące dodatkowo przed emerytura odrobić ,bo nie wylicza emerytury .tak jest piszcie prawdę
Nasza odpowie...
rok temu
Wszyscy ponosimy karę za własną znieczulicę,władza szczuła,upokarzała,niszczyła a my to ignorowaliśmy, teraz gdy w normalnych krajach ludzie mogą liczyć na uczciwe wsparcie my dostajemy ochłapy i to tylko w ramach loterii.
.,,
rok temu
a osoby utrzymujące się ze zleceń zostały w czarnej ..... bo im się poprawiło. Takich osób jest wiele ale kogo to....