Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zwolnienie z ZUS i postojowe. Rząd przedłużył tarczę branżową

3
Podziel się:

Do 31 marca można starać się o wsparcie w ramach tzw. tarczy branżowej. W jej ramach przedsiębiorcy mogą liczyć m.in. na zwolnienie ze składek ZUS czy świadczenie postojowe.

Zwolnienie z ZUS i postojowe. Rząd przedłużył tarczę branżową
Restauratorzy to branża, która może liczyć na wsparcie z tarczy branżowej (money.pl, Patryk Skrzat, money.pl)

Pod koniec lutego rząd opublikował rozporządzenie, w którym przedłuża do końca marca możliwość ubiegania się przez przedsiębiorców o pomoc w ramach tzw. tarczy branżowej.

Co przysługuje właścicielom biznesów, dotkniętych kryzysem? W zasadzie to samo, co podczas pierwszego lockdownu.

Po pierwsze - dofinansowanie do wynagrodzeń dla pracowników z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Warunek? Spadek przychodów o przynajmniej 40 proc. w porównaniu z poprzednim okresem.

Zobacz także: Pomoc dla przedsiębiorców. Nowe PKD w tarczy branżowej

Taki sam warunek trzeba spełnić, jeśli przedsiębiorca chce ubiegać się o tzw. postojowe. Można je jednak pobierać nie dłużej niż przez 3 miesiące. Właścicielom firm przysługuje również dotacja na pokrycie bieżących kosztów działalności w wysokości 5 tys. zł.

Przedsiębiorcy pogrążeni w kryzysie mogą również ubiegać się o zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne. Tu warunkiem jest również działalność firmy przed listopadem 2020 roku.

Kto może skorzystać z tej pomocy? Przede wszystkim firmy z branż, określonych przez rząd w rozporządzeniu. Jeśli więc legitymujesz się wskazanym w przepisach PKD, możesz liczyć na jeden z powyższych elementów wsparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Maro
3 lata temu
Nie prawda ,jestem po weryfikacji ,postojowe tylko na koszty stałe zostaje przedsiębiorcy.nie ma dofinansowania dla osoby 1 zatrudnionej jeśli 3 miesiące brała rok temu ,tylko postojowe i ZUS zostałem .czyli dostajesz 2080(mieszkanie,leasingu nie ma nawet na jedzenie ).to żadna ulga po 2 bo ZUS nie jest zwolnieniem dożywotnim tylko trzeba te miesiące dodatkowo przed emerytura odrobić ,bo nie wylicza emerytury .tak jest piszcie prawdę
Nasza odpowie...
3 lata temu
Wszyscy ponosimy karę za własną znieczulicę,władza szczuła,upokarzała,niszczyła a my to ignorowaliśmy, teraz gdy w normalnych krajach ludzie mogą liczyć na uczciwe wsparcie my dostajemy ochłapy i to tylko w ramach loterii.
.,,
3 lata temu
a osoby utrzymujące się ze zleceń zostały w czarnej ..... bo im się poprawiło. Takich osób jest wiele ale kogo to....