Notowania

tauron
10-12-2017 (15:43)

Przed Tauron Polska dwa ważne wyzwania. Szuka pracowników i innowatorów

Nie możemy narzekać na brak partnerów i dobrych pomysłów - mówi Kamil Kamiński. Wiceprezes zarządu Tauron Polska wskazuje, że również w tym segmencie rynku pracy widać poważne luki kadrowe. - Poszukujemy i stale będziemy poszukiwać operatorów, inżynierów czy ludzi z wykształceniem średnim technicznym o bardzo precyzyjnym profilu (czy to ciepłowniczym czy energetycznym) - wyjaśnia Kamiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP money.pl)

Tauron zamierza bić się o pracowników. - Właśnie zderzamy się z dwoma wyzwaniami. To luka pokoleniowa i luka kompetencyjna. Poszukujemy i stale będziemy poszukiwać operatorów, inżynierów czy ludzi z wykształceniem technicznym o bardzo precyzyjnym profilu - mówi w rozmowie z money.pl Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu Tauron. Przedstawiciel energetycznego giganta potwierdza, że polskie firmy mają spore problemy ze znalezieniem specjalistycznej kadry. Dlatego z drugiej strony muszą postawić na innowacje.

Jedna z największych polskich firm energetycznych ciągle poszukuje pracowników. Kto jest potrzebny? Inżynierowie, operatorzy, po prostu specjaliści. A tych w Polsce jest coraz mniej.

- Właśnie zderzamy się z dwoma wyzwaniami. Nie chce mówić, że to problemy, bo traktuję je jako wyzwania. Jedno to luka pokoleniowa, drugie to luka kompetencyjna. Stale poszukujemy inżynierów o bardzo specyficznym profilu. I tutaj widoczne są problemy na rynku pracy. Ludzi jest mało. Do tego dochodzi luka kompetencyjna. Musimy pracować nad mentalnością pracowników. Musimy przekonywać ich, że pewne zmiany są nieuchronne. Jeżeli przeoczymy trendy, to możemy nie załapać się na rewolucyjną rzecz, która zmieni oblicze energetyki - wyjaśnia w rozmowie z money.pl.

I dlatego firma stawia na innowacje w biznesie.

- Nie tylko mówimy o innowacjach, modnych startupach. Możemy pochwalić realnymi osiągnięciami. Powołaliśmy fundusz do współpracy z przedsięwzięciami o pewnym poziomie samodzielności. Będziemy obecni w nowych trendach rynkowych - zapowiada Kamiński. Jednocześnie spółka postanowiła, że będzie powoli zmieniać swój biznes.

- Mamy dwa zobowiązania w stosunku do rynku w strategii. 25 proc. sprzedaży chcemy generować z innych biznesów niż do tej pory. To się stanie w 2025 roku. Do tego zobowiązaliśmy się, że 0,4 proc. przychodów rocznych ma pójść na innowacje i startupy - mówi Kamiński. I przyznaje, że młodzi innowatorzy nie przychodzą do pierwszej lepszej firmy. Spółka musi być aktywna i sama się do nich zwracać.

- Firmy muszą się starać, żeby ciekawe pomysły do siebie przyciągać. Żeby grupa innowatorów miała wiarę, że z marką można budować przyszły sukces. Nie możemy narzekać na brak partnerów i brak pomysłów, które sie u nas pojawiają - opowiada. Z Kamilem Kamiński, wiceprezesem Turon rozmawialiśmy podczas Impact Fintech'17 w Katowicach. Całą rozmowę można zobaczyć w wideo.

Tagi: tauron, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, fintech 2017
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2017

Znawca TematuGdyby etatów nie blokowała rodzinna sitwa nieudaczników i dzieci pociotków i siostrzeńców to każda firma lepiej mogła by się rozwijać zatrudniając … Czytaj całość

10-12-2017

MAREKZAGRANICAJA I MOI KOLEDZU PO TECHNIKÓM EKEKTRYCZNYM NIE MIELISMY ABSOLUTNIE SZANS NA ZATRUDNIENIE W PANSTWOWYM ZAKŁADZIE TAM RZADZIŁY RZADZA SITWY RODZINNE … Czytaj całość

10-12-2017

Inżynier_kandydatBzdury. Tauron jak każda państwowa firma zatrudnia niemal wyłączne po znajomości i/lub powiązaniach partyjnych.

Rozwiń komentarze (27)

Wybrane dla Ciebie