Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Allegro chce wyprzedzić rynek. Najpierw towar odbierzesz, później za niego zapłacisz

 

 

- Zmieniliśmy się z portalu aukcyjnego w firmę e-commerce - mówi w rozmowie z money.pl Damian Zapłata, COO Allegro. Zapowiedział także, że klienci w najbliższym czasie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności portalu – tzw. opóźnionej płatności.

Choć na polskim rynku e-commerce coraz bardziej rozpychają się globalne firmy, jak Amazon czy AliExpress, to pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Allegro. Damian Zapłata zapewnia, że firma wie o konkurencji, ale nie czuje jej oddechu na karku i nie dostrzega zmiany trendu, który mógłby wpłynąć na zmianę w fotelu lidera.

Z drugiej strony, choć Allegro deklaruje, że nie obawia konkurencji, to próbuje wzmacniać swoją pozycję. Temu służyć mają m.in. zapowiedziane już automaty do odbioru paczek. Kolejnym z pomysłów, zapowiedzianym przez Damiana Zapłatę w rozmowie z money.pl, są tzw. "delayed payments".

- Opóźnione płatności to nowy koncept, który ma potencjał na polskim rynku. Wielu klientów wciąż korzysta z możliwości płacenia przy odbiorze. Tak samo przy opóźnionej płatności, zapłacimy dopiero po odbiorze, dzięki czemu niebezpieczeństwo oszustwa nie istnieje - powiedział i zapewnił, że pomysł zostanie wdrożony "w najbliższym czasie". Terminem granicznym, podobnie jak w przypadku automatów, jest koniec roku 2018.

Amazon groźny dla mniejszych

W ocenie Damian Zapłaty ewentualne wejście na polski rynek innego silnego gracza, przyniosłoby szkodę przede wszystkim małym firmom. - Spójrzmy na doświadczenia z innych państw. Jeżeli pojawi się w Polsce gracz, jak Amazon czy Alibaba, uderzy to przede wszystkim w pozostałą część rynku. To spowoduje jej konsolidację. Taki proces widzieliśmy w Japonii, Hiszpanii czy Włoszech - stwierdził COO Allegro.

Przedstawiciel największej w Polsce platformy e-commerce zapewnił również, że objęcie tej branży unijnymi przepisami, zabezpiecza interesy klientów, co z kolei pozwala się rynkowi rozwijać się w "tempie dwucyfrowym". - Aktualny poziom regulacji buduje zaufanie, a bez tego nie moglibyśmy się rozwijać - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
EOS
2018-06-14 15:44
Problemem Allegro jest nastawienie się tylko i wyłącznie na ka$ę !
Obecnie sprzedawca płaci praktycznie w każdej kategorii 10% prowizji (a nawet więcej). Promowana aukcja to 57 zł miesięcznie
Teraz dołożyli dodatkową prowizję od aukcji promowanej ! Nie wszyscy sprzedawcy o tym wiedzą.
Opłaty za wszystko, w tym za umieszczenie oferty w "Okazjach Allegro". Ważne że sprzedawca płaci - efekt jest taki, ze większość znajdujących się tam produktów, można kupić taniej w zwykłych ofertach.
Sprzedaż produktów droższych jest praktycznie całkowicie nieopłacalna na Allegro. Prowizja od sprzedaży towaru za 1000zł, moze wynieść z prowizjami nawet 160 zł !
Kolejna sprawa to system ocen z gwiazdkami i podpowiedziami, tak aby klient celowo zaniżył ocenę za koszt przesyłki. Oczywiście typowi Janusze się na to łapią i zaniżenia są wystawiane sprzedawcom za najniższe koszty dostaw ! Klient potrafi zaniżyć ocenę za przesyłkę za 7 zł !
Jeśli wejdzie konkurencja, to tak jak ktoś wyżej napisał, sprzedawcy przejdą błyskawicznie.
P.S. Teraz wprowadzili podwyżkę opłaty za sprzedaż w opcji "sklep Allegro" o 300% Tak ! Trzysta procent !
chcwd
2018-06-14 11:44
Ludzie muszą się odzwyczaić od kupowania przez Allegro (w tym i ja) i może znowu wróci jakość, bo jest coraz gorzej. Ich zmiany nikomu nie służą.
Darek
2018-06-14 11:24
Allegro jest prowadzone fundamentalnie źle, niszczą dotychczasowy model biznesowy, w którym odnieśli sukces, mają katastrofalną opinię wśród swoich klientów (sprzedawców na Allegro), wszyscy czekają w blokach startowych na pojawienie się sensownej konkurencji i wyniosą się stamtąd w mgnieniu oka. Allegro jest kwintesencją pychy i arogancji kierownictwa, regularnie nadużywają pozycji monopolistycznej windując ceny bez uzasadnienia, narzucając uciążliwe warunki umów, prowadząc działalność konkurencyjną wobec swoich klientów, na dodatek na nierównych warunkach. To nie może się dobrze skończyć, to tylko kwestia czasu. Upadek Allegro będzie naprawdę spektakularnym wydarzeniem i za kilka lat wejdzie do programów szkolenia MBA jak case study jak wykończyć doskonale prosperujący biznes.
Pokaż wszystkie komentarze (12)