Notowania

impact
13.06.2018 19:03

Allegro chce wyprzedzić rynek. Najpierw towar odbierzesz, później za niego zapłacisz

- Zmieniliśmy się z portalu aukcyjnego w firmę e-commerce - przyznał w rozmowie z money.pl Damian Zapłata, COO Allegro. Zapowiedział także, że klienci "w najbliższym czasie" będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności portalu – tzw. opóźnionej płatności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Szczepanski/REPORTER)

- Zmieniliśmy się z portalu aukcyjnego w firmę e-commerce - mówi w rozmowie z money.pl Damian Zapłata, COO Allegro. Zapowiedział także, że klienci w najbliższym czasie będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności portalu – tzw. opóźnionej płatności.

Choć na polskim rynku e-commerce coraz bardziej rozpychają się globalne firmy, jak Amazon czy AliExpress, to pozycję lidera niezmiennie utrzymuje Allegro. Damian Zapłata zapewnia, że firma wie o konkurencji, ale nie czuje jej oddechu na karku i nie dostrzega zmiany trendu, który mógłby wpłynąć na zmianę w fotelu lidera.

Z drugiej strony, choć Allegro deklaruje, że nie obawia konkurencji, to próbuje wzmacniać swoją pozycję. Temu służyć mają m.in. zapowiedziane już automaty do odbioru paczek. Kolejnym z pomysłów, zapowiedzianym przez Damiana Zapłatę w rozmowie z money.pl, są tzw. "delayed payments".

- Opóźnione płatności to nowy koncept, który ma potencjał na polskim rynku. Wielu klientów wciąż korzysta z możliwości płacenia przy odbiorze. Tak samo przy opóźnionej płatności, zapłacimy dopiero po odbiorze, dzięki czemu niebezpieczeństwo oszustwa nie istnieje - powiedział i zapewnił, że pomysł zostanie wdrożony "w najbliższym czasie". Terminem granicznym, podobnie jak w przypadku automatów, jest koniec roku 2018.

Amazon groźny dla mniejszych

W ocenie Damian Zapłaty ewentualne wejście na polski rynek innego silnego gracza, przyniosłoby szkodę przede wszystkim małym firmom. - Spójrzmy na doświadczenia z innych państw. Jeżeli pojawi się w Polsce gracz, jak Amazon czy Alibaba, uderzy to przede wszystkim w pozostałą część rynku. To spowoduje jej konsolidację. Taki proces widzieliśmy w Japonii, Hiszpanii czy Włoszech - stwierdził COO Allegro.

Przedstawiciel największej w Polsce platformy e-commerce zapewnił również, że objęcie tej branży unijnymi przepisami, zabezpiecza interesy klientów, co z kolei pozwala się rynkowi rozwijać się w "tempie dwucyfrowym". - Aktualny poziom regulacji buduje zaufanie, a bez tego nie moglibyśmy się rozwijać - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: impact, allegro, wiadomości, wideo, gospodarka, impact 2018, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2018

DarekAllegro jest prowadzone fundamentalnie źle, niszczą dotychczasowy model biznesowy, w którym odnieśli sukces, mają katastrofalną opinię wśród swoich … Czytaj całość

14-06-2018

EOSProblemem Allegro jest nastawienie się tylko i wyłącznie na ka$ę ! Obecnie sprzedawca płaci praktycznie w każdej kategorii 10% prowizji (a nawet … Czytaj całość

14-06-2018

chcwdLudzie muszą się odzwyczaić od kupowania przez Allegro (w tym i ja) i może znowu wróci jakość, bo jest coraz gorzej. Ich zmiany nikomu nie służą.

Rozwiń komentarze (12)