Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Obniżka CIT. "Gest dobrej woli" wobec firm

 

 

- Pracujemy nad progiem, który będzie kwalifikował firmy do tego przywileju. Mam nadzieję, że te prace będą się finalizować niedługo - powiedział w rozmowie z money.pl wiceminister finansów Paweł Gruza na temat obniżki CIT. Podkreślił, że ministerstwo musi uwzględnić m.in. przepisy unijne.

- Musimy także uwzględniać pewne czynniki zewnętrzne, typu nasze ograniczenia wynikające z traktatów, dyrektyw unijnych. To wszystko musi się ułożyć i nad tym intensywnie pracujemy w dialogu zarówno na poziomie rządu, jak i z Komisją Europejską - powiedział Paweł Gruza.

Przyznał, że prace mogą potrwać jeszcze kilka tygodni. Obniżkę CIT określił jako "gest dobrej woli" wobec firm. Powiedział też, że ministerstwo nie planuje podobnych rozwiązań wobec płatników PIT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

pit, podatki, ministerstwo finansów, cit, paweł gruza
Czytaj także
Polecane galerie
srat
2018-07-05 07:53
CIT dla swoich mafijnych firm i kolesi to oczywiste. Czemu nie obniżyć PIT i VAT tak o połowę ? Kilka mln ludzi płaciło by wtedy podatki a teraz są w szarej strefie do tego chronieni rządem i prawem.
Franz
2018-06-18 09:23
Nawet obniżka do 5% nie przekona mnie do prowadzenia firmy, działalności w tym bajzlu. Wam radzę to samo, zlikwidować i otworzyć w innym kraju. Nie wspierać tej władzy składkami na ZUS, czy podatkami, bo w ten sposób dotujecie górników, policjantów, prokuratorów, rolników którzy nie dosyć że płacą symboliczny KRUS to normalnie prowadzą firmy np budowlane i nie płacą składek. Zakręcić im pieniądze, a ekonomia zrobi swoje.
Andrzej B.
2018-06-17 19:34

"gest dobrej woli" wobec firm.

a więc podatki nie zależą od obiektywnych potrzeb budżetu ale od dobrej woli urzędnika
Pokaż wszystkie komentarze (6)