Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Rząd wchodzi w akceleratory. 120 mln zł na "szkołę dla startupów"

 

 

 

- Dwa lata temu mówiliśmy z Pawłem Borysem, że zrobimy najlepszy system dla startupów na świecie. Niech startupy powiedzą czy tak jest, ale na pewno nie jest źle - mówiła w studio money.pl na Impakcie Jadwiga Emilewicz. I zapowiedziała nowy program dla startupów i akceleratorów.

Minister Przedsiębiorczości i Technologii poinformowała, że kolejnym etapem budowy tego systemu jest uruchomienie akceleratorów, które mają pomóc w rozwoju innowacyjnych firm. Ma to być kontynuacja programu ScaleUp. W sumie powstać ma sześć branżowych akceleratorów.

- Cyberbezpieczeństwo, fintech, biotechnologia, ekologia czy między innymi sztuczna inteligencja to są te obszary, w których będziemy szukać operatorów, aby wspólnie pracowali z młodymi spółkami technologicznymi - tłumaczyła Emilewicz.

Minister określiła tę inicjatywę "szkołą przedsiębiorczości 2.0". Jak tłumaczyła, w akceleratorach początkujący przedsiębiorcy będą mieli swoich opiekunów. Ci będą pomagali startupowcom lepiej rozwijać swoje biznesy.

W jednej rundzie brać ma udział od 10 do 20 startupów. W sześciu akceleratorach wziąć może udział nawet 400 firm. Rząd zamierza na nowy program wydać 120 mln zł. Każdy ze startupów będzie mógł liczyć nawet na 250 tys. zł dotacji.

dofinansowanie, startupy, impact, emilewicz, scaleup, akcelaratory
Czytaj także
Polecane galerie
esu
2018-06-16 22:05
Startup - słowo przykrywka dla pojęcia - pieniądze na biznes dla swoich. Cwaniactwo, kolesiostwo i nic więcej. Nie znasz kogo trzeba - nic nie dostaniesz poza koniecznością konkurowania z firmami subsydiowanymi z budżetu państwa (czytaj z Twojej kieszeni też).
318
2018-06-15 17:22
Ten rzad nieudaczników rozdaje pieniądze jakby miał niesamowite rezerwy finansowe!wrotce okaże się że jesteśmy bankrutami!rzad naradzie kupuje sobie poparcie bardziej głupiego elektoratu kosztem przymuszonych podatników !!!
Krak
2018-06-15 06:42
Oni stracili kontakt z rzeczywistością. Młodzi, przedsiębiorczy wyjeżdżają bo tu liczy się patologia i kler. Dorobisz się to PiS okrzyknie cię złodziejem i obłoży podatkiem
Pokaż wszystkie komentarze (12)