Notowania

impact
13.06.2018 17:54

Rząd wchodzi w akceleratory. 120 mln zł na "szkołę dla startupów"

- Dwa lata temu mówiliśmy z Pawłem Borysem, że zrobimy najlepszy system dla startupów świata. Niech startupy powiedzą czy tak jest, ale na pewno nie jest źle - mówiła w studio money.pl na Impakcie Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

- Dwa lata temu mówiliśmy z Pawłem Borysem, że zrobimy najlepszy system dla startupów na świecie. Niech startupy powiedzą czy tak jest, ale na pewno nie jest źle - mówiła w studio money.pl na Impakcie Jadwiga Emilewicz. I zapowiedziała nowy program dla startupów i akceleratorów.

Minister Przedsiębiorczości i Technologii poinformowała, że kolejnym etapem budowy tego systemu jest uruchomienie akceleratorów, które mają pomóc w rozwoju innowacyjnych firm. Ma to być kontynuacja programu ScaleUp. W sumie powstać ma sześć branżowych akceleratorów.

- Cyberbezpieczeństwo, fintech, biotechnologia, ekologia czy między innymi sztuczna inteligencja to są te obszary, w których będziemy szukać operatorów, aby wspólnie pracowali z młodymi spółkami technologicznymi - tłumaczyła Emilewicz.

Minister określiła tę inicjatywę "szkołą przedsiębiorczości 2.0". Jak tłumaczyła, w akceleratorach początkujący przedsiębiorcy będą mieli swoich opiekunów. Ci będą pomagali startupowcom lepiej rozwijać swoje biznesy.

W jednej rundzie brać ma udział od 10 do 20 startupów. W sześciu akceleratorach wziąć może udział nawet 400 firm. Rząd zamierza na nowy program wydać 120 mln zł. Każdy ze startupów będzie mógł liczyć nawet na 250 tys. zł dotacji.

Tagi: impact, wiadomości, gospodarka, impact 2018, najważniejsze, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

Tu konieczny jest palec BożyZwykłe, nie uprzywilejowane podmioty gospodarcze-rodzime małe i średnie przedsiębiorstwa mają często problem z utrzymaniem płynności finansowej, a to … Czytaj całość

13-06-2018

wiktor52tu beedziemy mieli pole do dzialania dla naprawde bystrych ludzi. wkrodce okaze sie ze pochlonie to wiecej kasy niz przestepstwa watowskie i nie … Czytaj całość

13-06-2018

Chrześcijanin biblijny nie katolik Artur S. DetmoldCo zrobiono źle po 1990 roku, a było konieczne np. dla utrzymania na przyzwoitym poziomie dzietności? 1. Brak komercjalizacji ( nie mylić z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)