Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przerwa w spadkach na EURCAD

0
Podziel się:

Piątkowe dane z kanadyjskiego rynku pracy okazały się być bardziej negatywne niż oczekiwały tego rynki. Stopa bezrobocia wzrosła w lutym o 0.2 pkt.

Przerwa w spadkach na EURCAD
bECSetWZ

procentowego i wyniosła 6.8%. Konsensus rynkowy zakładał wzrost do 6.7%. Tym samym bezrobocie po znacznej poprawie w listopadzie do 6.5% i utrzymywaniu się nieco wyżej w kolejnych miesiącach wzrosło do wartości odnotowanej w październiku. Silnym czynnikiem za to odpowiedzialnym był spadek wartości ropy przez co ucierpiała ta gałąź kanadyjskiej gospodarki. Odczyt wskazuje na pewien regres w ekonomii choć warto zauważyć, że w poprzednim miesiącu o 34 tys. wzrosła ilość zatrudnionych na pełny etat, a o 34900 osób spadła ilość zatrudnionych na część etatu. Jeśli taka tendencja się utrzyma może mieć wpływ na zarobki i oczekiwania inflacyjne.
Dolar kanadyjski zareagował fluktuacjami. W stosunku do euro wahania te trwały już drugi dzień, ale wynika to bardziej z faktu, że para EURCAD zanotowała ostatnio bardzo silne spadki trwające od 24.02.2015. Ostatnie dwa dni poprzedniego tygodnia można uznać za konsolidację przed dalszym osłabianiem ponieważ byki nie wykazują oznak siły. Choć możliwe jest pewne odreagowanie na co wskazuje choćby wskaźnik RSI, to wydaje się, że w dłuższym terminie EURCAD będzie kontynuował zeszłotygodniowe wybicie się ceny z trójkąta rozszerzającego, trwającego ponad sześć miesięcy. Obecnie, dolne ramię omawianej formacji znajduje się na poziomie 1.3630. Powrót do tej wartości nie powinien wpłynąć na długoterminowy obraz rynku, jednak jej pokonanie może wywołać wzrost popytu na EURCAD. Od strony południowej byki mogą zaatakować przy wsparciu 1.3336, gdzie mamy ekspansje 100% fali spadkowej trwającej od czerwca 2011 do sierpnia 2012, odłożonej od szczytu z marca 2014. Po pokonaniu tego poziomu następnym przystankiem powinien
być 1.3050.

bECSetXC
KOMENTARZE
(0)