Notowania

Ile zarabia motorniczy. W Warszawie całkiem dużo. "Dostają już tyle, co wiceminister"

Nawet 6,5 tys. zł może zarobić motorniczy w Tramwajach Warszawskich. Chętnych do pracy jednak nie ma. Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Grochocki/East News)
W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie. (Fot: Mateusz Grochocki/East News)

Radni komisji infrastruktury przyjrzeli się sytuacji w miejskiej spółce Tramwaje Warszawskie – pisze "Gazeta Wyborcza". Wysokość zarobków motorniczych ujawnił podczas posiedzenia prezes Wojciech Bartelski.

Ile zarabia motorniczy? Z podanych przez Bartelskiego informacji wynika, że kierujący tramwajem w stolicy może liczyć na 5,5 tys. zł brutto wynagrodzenia zasadniczego. Do tego 500 zł premii za punktualność oraz inne dodatki. W sumie, jak pisze "Wyborcza", zarobki mogą sięgnąć 6,5 tys. zł.

W spółce Tramwaje Warszawskie zatrudnionych jest 3587 pracowników, z tego 1407 to motorniczowie. Mimo wydawałoby się atrakcyjnych zarobków, chętnych do pracy brakuje.

Podatki w ostrzejszej wersji

Wymagania są wysokie, warunki trudne, sito gęste, rynek pracy trudny, więc motorniczowie rezygnują z tej ciężkiej pracy – wyjaśnił na łamach gazety prezes Bartelski.

Sprawę skomentował na Twitterze prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kazimierczak. "Brawo polska klasa polityczna! Motorniczy zarabia już tyle co wiceminister! I będą podwyżki bo nie ma chętnych! Na motorniczego oczywiście" – napisał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2019

dddmotorniczy ma dużo większą odpowiedzialność niż poseł, że o europosłach nie wspomnę

07-03-2019

skromnie wyjaśniam.Motorniczy odpowiada za swoje błędy. :)))

07-03-2019

SemaforTrzeba było się uczyć i zostać tramwajarzem,a nie po jakichś partyjkach się włóczyć.

Rozwiń komentarze (282)