Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Julia Grzesiek
|
aktualizacja

Ludzie popełniają w pracy jeden podstawowy błąd. "Wszystko ucierpi"

6
Podziel się:

Prawdziwą miarą sukcesu nie jest pracowanie do późna czy otrzymanie dużej podwyżki. Ważniejsze jest to, czy potrafisz odpowiednio zarządzać swoją pracą – uważa Juliette Han, ekspertka w dziedzinie neuronauki z Uniwersytetu Harvarda.

Ludzie popełniają w pracy jeden podstawowy błąd. "Wszystko ucierpi"
Niekonwencjonalna strategia, która może doprowadzić do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Ekspertka podpowiada, jak ją zastosować (Adobe Stock, standret)

Zgodnie z rekomendacją Han warto odkryć to, w czym się wyróżniamy i co jest najistotniejsze w naszej pracy, aby następnie skupić większość swojej uwagi na doskonaleniu właśnie tych obszarów.

– Ludzie błędnie myślą, że musisz być doskonały we wszystkim, co robisz, aby odnieść sukces. Ale jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą, wszystko na tym ucierpi: jakość pracy, zdrowie – wyjaśnia ekspertka. "Taka postawa stawia cię na prostej drodze do wypalenia zawodowego".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W co inwestuje Sebastian Kulczyk? Szczera rozmowa z prezesem KI Dawidem Jakubowiczem w Biznes Klasie

Jak dobrze zarządzać swoją pracą?

Określanie konkretnych mocnych stron i priorytetów, na których należy się skupić, jest przede wszystkim nauką zarządzania swoją energią i czasem pracy. Han sugeruje, by podzielić obowiązki zawodowe na trzy kategorie: zadania, które musisz realizować doskonale; takie, które musisz realizować dobrze; oraz te, w które możesz włożyć mniej wysiłku lub możesz oddelegować je komuś innemu.

Następnie sporządź listę kompetencji potrzebnych do wypełniania obowiązków wskazanych w pierwszej i drugiej kategorii, aby mieć jasną wizję tego, które umiejętności powinieneś podnieść, aby być bardziej efektywnym w swojej pracy – czytamy na łamach CNBC Make It.

Jeśli chcesz zasięgnąć opinii na temat swojej pracy, Han zaleca przeprowadzenie rzeczowej rozmowy z przełożonym lub kolegą z zespołu. – Powiedz im, że analizujesz swoje obecne obowiązki, by zmaksymalizować produktywność i skupić się na ważniejszych celach. Zapytaj, w których obszarach ich zdaniem radzisz sobie dobrze, a w których możesz mieć braki. Upewnij się, że priorytety, które nakreśliłeś, pomogą w realizacji misji firmy – podpowiada.

To, w czym zdecydujesz się intensywnie udoskonalać, powinno iść w parze z długoterminowymi celami zawodowymi – zdobyciem rozległego doświadczenia, rozwojem nowych umiejętności, awansem. Nawet jeśli nie jesteś zadowolony z obecnej pracy, ograniczenie liczby zadań wymagających pełnego zaangażowania może dać ci czas na nawiązywanie kontaktów, aktualizowanie CV i poszukiwanie nowych możliwości.

– Przeanalizowanie wszystkich obowiązków oraz ich wpływu na rozwój twojej kariery jest bardzo ważnym krokiem. Pomoże ci to uniknąć działania na tzw. autopilocie i pozwoli odzyskać pełną kontrolę nad kierunkiem, który obierasz w swoim życiu zawodowym – podkreśla Han.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
praca
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Julia Grzesiek
KOMENTARZE
(6)
Koko
miesiąc temu
Następna inteligentna inaczej....tego świata co nie skalała się prawdziwą pracą i chce zbawienia świata 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Verayher
miesiąc temu
Panienka odkryła matrycę Eisenhowera i usiłuje lansować ją jako własny pomysł.
Miks
miesiąc temu
A jaki błąd popełnia polskie państwo zezwalając na czarną pracę, zniszczenie praw pracowniczych, branżowych , związków zawodowych, prawa cywilnego, które jest tylko fikcją zezwalając na okradanie przez ZUS i US i podatkowy na okradanie Polaków czy to państwo które już nie stanowi o sobie tylko o bezprawiu...
Takaprawda
2 miesiące temu
Jak się męczysz to sobie odpuść i poszukaj czegoś innego.
Joker
2 miesiące temu
No, i tak nie osiąga się godziwych wynagrodzeń. Posiadam uprawnienia SEP 1kV, UTD podesty, wózki widłowe Kat I, prawo jazdy C+E kod 95 bez doświadczenia. Jako elektryk przemysłowy ( 8 lat doświadczenia) składam i słyszę od tworu HR dyskryminacji ze przez trzy miesiące najniższa krajowa musimy się poznać. Cześć jak czapka, wolę na czarno robić instalacje elektryczne prezesą na "domkach letniskowych "