Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sylwester Majewski
|

Co dalej z funtem?

0
Podziel się:

Przy raczej słabych danych z USA, dolar był w stanie zyskiwać wczoraj na sile, względem większości swych głównych konkurentów. Wyjątkiem okazał się funt brytyjski, który tego dnia był mocniejszy od amerykańskiej waluty.

Po raz pierwszy od 1955 roku, spadła w USA inflacja liczona w cenach konsumentów. Mowa oczywiście o inflacji w ujęciu rocznym, gdzie odnotowano spadek na poziomie 0.4%. Identyczną wartość miał też odczyt dla publikacji w ujęciu miesięcznym.

Gorzej od prognoz wypadły też dane o produkcji przemysłowej. W marcu, doszło do jej spadku w USA o 1.5%. Był to już piaty z rzędu, negatywny odczyt dla tej publikacji.

Według ,,Beżowej księgi", czyli opublikowanego wczoraj raportu Fed, sytuacja gospodarcza pozostaje słaba. Odnotowano jednak, iż według 5 z 12 dystryktów podlegających Fed, sytuacja ,,stabilizuje się na niskich poziomach" i widoczne było oznaki wyhamowywania recesji.

Jedną z nielicznych walut, które były wczoraj silniejsze od dolara, był funt brytyjski. Na wykresie GBP/USD, rynek doszedł do ważnego oporu. Na wysokości 1.50 kumuluje się bowiem wiele wcześniejszych, nieudanych prób wzrostu. Możliwe jest pokonanie tej wysokości i próba testu wysokości 1.55. Wskaźnik RSI zbliża się w okolice poziomów wyprzedania, więc należy zachować ostrożność. Wsparciem jest poziom 1.45. Spadek poniżej tej wartości, oznaczać będzie pewnie ponowny test obszaru 1.35-1.40.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)