Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Coraz większy optymizm na rynkach walutowych

0
Podziel się

W czasie wczorajszej sesji za oceanem popyt w zdecydowany sposób skasował ostatnie nadzieje podaży na utrzymanie oporu, który wyznaczał ostatni lokalny szczyt na poziomie 1,3750 i z impetem przekroczył poziom 1,38.

Coraz większy optymizm na rynkach walutowych
bDaqGcGJ

Widać wyraźnie, że inwestorzy przestali reagować na doniesienia z północnej Afryki, gdzie sytuacja w dalszym ciągu jest niepewna. Również wczorajsze lepsze dane z USA na temat wskaźnika ISM dla przemysłu wsparły obóz byków dając nadzieję, że gospodarki zachodu znajdują się na stabilnej ścieżce wzrostu gospodarczego. Dzisiejszy poranek dla głównej pary walutowej zaczął się neutralnie, dzięki czemu kurs pary EUR/USD kształtuje się na poziomie 1,3840.

Kolejny dobry dzień dla par złotowych

Notowania złotego w stosunku do euro i dolara już trzeci dzień z rzędu kontynuują rajd w dół pogłębiając swoje lokalne minima. Para USD/PLN zbliżyła się do poziomu 3,82, natomiast para EUR/PLN znajduje się w okolicy poziomu 3,90. Przyczyną tak pozytywnych zmian jest przede wszystkim powrót optymizmu na rynkach globalnych. Ponadto inwestorzy nadal mogą dyskontować dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej, która może pozytywnie działać na złotego.

bDaqGcGL

Szacunkowa zmiana zatrudnienia w USA

W dniu dzisiejszym pojawią się dwie istotne informacje, choć realny wpływ na rynek walutowy może mieć tylko jedna z nich. Najpierw o 11:00 poznamy inflację PPI ze Strefy Euro, która ma wzrosnąć z 4,5 rocznie poprzednio do 5,2 proc. obecnie.

Z kolei na godzinę 14:15 zaplanowano publikację danych o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wg ADP. Rynkowe prognozy wskazują, że aktualny odczyt wyniesie 145 tys., co będzie oznaczało wolniejszy wzrost liczby etatów niż w zeszłym miesiącu (wtedy było to 297 tysięcy).

bDaqGcGR
bDaqGcHm
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)