Notowania

komentarze walutowe
27.02.2014 15:59

Czekamy na Janet Yellen

Dzisiejsza sesja to dalsze spadki wartości eurodolara. Obecnie główna para walutowa wyceniana jest na 1,3676.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem jest teraz poziom 1,3645, a po jego przebiciu możliwe będzie zejście do 1,3625, z kolei oporem są okolice 1,37.

Dzisiejsze dane makro nie wpłynęły znacząco na rynek walutowy. Warto tylko wspomnieć, że poniżej prognoz wypadła inflacja konsumencka z Niemiec (co teoretycznie jest sygnałem dla ECB do poluzowania polityki pieniężnej) oraz pojawiły się nieco gorsze dane z USA dotyczące nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Odczyt dotyczący zamówień na dobra trwałego użytku wypadł za to nieco lepiej.

Teraz czekamy na Janet Yellen - szefowej Fed, która przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją Bankową Senatu USA. Tu jednak treść wystąpienia jest już znana, zagadką pozostają tylko odpowiedzi na pytania senatorów. Warto dodać, że sama prezentacja początkowo miała się odbyć przed 2 tygodniami, ale z uwagi na warunki pogodowe została przełożona.

Złoty niemal bez zmian

Nasza waluta po początkowym osłabieniu w pierwszej części dnia, teraz odrabia straty i jest wyceniana na podobnych poziomach jak rano. Dolar kosztuje 3,0540 PLN, za euro trzeba zapłacić 4,1758 PLN. Warto dodać, że jutro czeka nas istotny odczyt makroekonomiczny z naszego kraju. Będzie to finalny odczyt PKB za IV kwartał.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz