Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Palenciuk
|

Czy lepsze dane z USA przyśpieszą wygaszanie programu QE?

0
Podziel się

Po godzinie 20:00 poznamy wytyczne w sprawie polityki monetarnej USA.

Czy lepsze dane z USA przyśpieszą wygaszanie programu QE?
bCXzFZAl

Dzisiejsza sesja przyniosła nam spadek wartości głównej pary walutowej. Obecnie znajduje się ona na poziomie 1,3221.

W najbliższych godzinach o definitywne przełamanie wsparcia na 1,32 może być dość ciężko, jednak po godzinie 20:00 kiedy poznamy (być może) nowsze wytyczne w sprawie polityki monetarnej USA może dojść do mocniejszego spadku kursu (jednak i w tym wypadku nie oczekujemy bardzo dużych spadków kursu).

Dzisiaj dolara umocniła seria lepszych odczytów z USA. Najważniejszy z nich - PKB wzrósł w II kwartale o 1,7 procent wobec prognozy 1,0 procent. Martwi tylko rewizja wyników z I kwartału 2013 z poziomu 1,8 procent do 1,1 procent. Pozytywnie zaskoczył też raport ADP, lekko rozczarował indeks Chicago PMI. Jutro kolejne ważne odczyty z najważniejszych gospodarek.

bCXzFZAn

Euro blisko oporu

Złoty, mocno stracił dziś na wartości względem głównych walut. Odpowiednio do euro ( 0,43 procent), gdzie toczy się właśnie walka o ważny opór na poziomie 4,25 PLN, dolar natomiast jest wyceniany na 3,206 (0,49 procent). Jutro czeka nas bardzo ważny odczyt z naszego kraju, mianowicie indeks PMI dla przemysłu (za lipiec) zobaczymy czy potwierdzi on lekkie ożywienie w naszym kraju.

bCXzFZAO
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)