Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czyżby początek odrabiania strat?

0
Podziel się

Zaraz po ukształtowaniu lokalnego minimum euro zaczęło nieśmiało odrabiać straty, na rynek napłynęły lepsze nastroje, jednak trudno przewidzieć na jak długo.

Czyżby początek odrabiania strat?
bEgtsDOt

Eurodolar nieco wyżej

Dzisiejszy poranek przyniósł kontynuację spadków na głównej parze walutowej – po weekendowych dość sceptycznych komentarzach na temat przyszłości Strefy Euro i dopiero zaczynających się problemach kurs zszedł najniżej od 4 lat – udało się sięgnąć poziomu 1.2233.

bEgtsDOv

Jednak zaraz po ukształtowaniu na tej wysokości lokalnego minimum euro zaczęło nieśmiało odrabiać straty, na rynek napłynęły lepsze nastroje, jednak trudno przewidzieć na jak długo. Obecnie odczyt wskazuje 1.2385 i wykres zmierza na północ.

Złoty zyskał 5 groszy do dolara

Nasza waluta rozpoczęła dzień od wyraźnego osłabienia w wyniku wyprzedaży wspólnej waluty i ogarniającej rynek awersji do ryzyka. Jednak około południa pary złotowe zaczęły zmieniać kierunek i notowały spadki. W efekcie dolar pod koniec sesji kosztował tyle, co na zamknięciu w piątek, czyli o prawie 5 groszy mniej niż dziś rano – obecnie odczyt wskazuje 3.2410.

bEgtsDOB

Euro pozostaje stabilniejsze – poranne wybicie w górę doprowadziło do testowania 4.04, jednak odrabianie strat przez wspólną walutę zepchnęło EUR/PLN nieco w dół – teraz kurs wynosi 4.0130.

Zaskakujące dane

Dzisiejszy dzień przyniósł nam trzy publikacje i w każdym z przypadków sporo różniły się od oczekiwań. O 14.00 pojawiło się saldo rachunku bieżącego dla Polski – tutaj analitycy przewidywali -513 mln euro, zaś odczyt wskazał -559 mln.

Pozostałe dwie publikacje napłynęły zza oceanu – indeks NY Empire State bardzo rozczarował analityków – prognozowano spadek tylko o 1.86 pkt., a wartość indeksu wyniosła 19.11 pkt., co oznacza spadek prawie 6 razy większy. Napływ kapitału długoterminowego również różnił się od prognoz tylko na korzyść dolara – wyniósł 140.5 mld dolarów, podczas gdy spodziewano się 50 mld dolarów.

bEgtsDOC
bEgtsDOW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)