Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dobre informacje z Polski. Złoty zyskuje, ale...

0
Podziel się

Doszliśmy dziś do granic umocnienia złotego i na gruncie analizy technicznej kolejne godziny powinny nam przynieść spadek jego wartości.

Dobre informacje z Polski. Złoty zyskuje, ale...
bEraBrQR

Dzisiejsza sesja przebiegała pod dyktando lekkiego odreagowania ostatnich spadków na głównej parze walutowej. W ostatnich godzinach przebity został istotny opór w okolicach 1,342 i kurs dotarł do kolejnego oporu w okolicach 1,3450 o którego definitywne sforsowanie może być już dziś ciężko. Obecnie kurs pary EUR/USD wynosi 1,3440.

Dziś nie mieliśmy również istotnych figur makroekonomicznych, pod tym względem nieco ciekawiej zapowiada się jutrzejszy dzień, jednak inwestorzy z ważniejszymi decyzjami wstrzymają się zapewne do czwartku, kiedy to poznamy istotne odczyty makroekonomiczne oraz być może przyszła szefowa Fed (Janet Yellen) rzuci więcej światła na przyszłość programu QE3, ponieważ również na ten dzień zaplanowane jest jej przesłuchanie w amerykańskim Senacie.

Złoty w ślad za rosnącymi kwotowaniami głównej pary walutowej nieco zyskał na wartości. Dolar kosztuje 3,1276 PLN, zaś euro 4,2054 PLN. Wydaje się, że doszliśmy dziś do granic umocnienia złotego i na gruncie analizy technicznej kolejne godziny powinny nam przynieść spadek jego wartości.

bEraBrQT

Dziś również poznaliśmy jeden istotny odczyt z naszego kraju, był to bilans płatniczy. Nieco rozczarował odczyt salda rachunku bieżącego, który wyniósł -1024 mln EUR, wobec prognozy -710 mln. Pozytywnie zaskoczyło saldo obrotów towarowych, które wyniósło 673 mln EUR. Dane te pomógł nieco w umocnieniu złotego.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEraBrRu
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)