Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dziś kolejne dane z USA. Złoty słabnie

0
Podziel się

Początek dzisiejszej sesji rozpoczął się wzrostem głównej pary walutowej EUR/USD.

Dziś kolejne dane z USA. Złoty słabnie
bErTPCyd

Dzisiejsza sesja rozpoczyna się od minimalnych wzrostów na głównej parze walutowej, jednak ma to miejsce po wczorajszej, mocnej przecenie eurodolara. Obecnie jego wartość wynosi 1,3133, a na gruncie analizy technicznej przebite zostało ważne wsparcie na poziomie 1,3150 i kolejne kilka godzin naszym zdaniem upłynie nam w spadkowym tonie, co sugeruje analiza techniczna.

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji poznamy kilka istotnych odczytów makroekonomicznych. Z Niemiec będzie to odczyt o produkcji przemysłowej za lipiec, natomiast z USA napłyną ważne dane o sytuacji na tamtejszym rynku pracy w sierpniu.
Przypomnijmy również, że w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać decyzje Kongresu USA ws. interwencji w Syrii, jednak po części ta informacja jest już zdyskontowana przez rynek, gdyż w tym tygodniu komisja senacka w tym kraju zarekomendowała by Kongres udzielił zgodę na ograniczoną interwencję (bez wojsk lądowych).

Złoty nieco odreagowuje po wczorajszym dość mocnym osłabieniu, dolar obecnie kosztuje 3,2724 PLN, zaś euro 4,2955 PLN. Dziś na rynkach nadal może być_ widoczny _ temat OFE, co w konsekwencji może się przerodzić w próby ponownego ataku na ważne opory 4,30 PLN jeśli chodzi o parę EUR/PLN i 3,29-30 PLN jeśli mówimy o parze USD/PLN. Jeżeli chodzi o rynek polskiego długu to rentowność obligacji (10 letnie) wynosi 4,901 procent.

bErTPCyf
bErTPCyG
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)