Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro nie zareagowało na dane

0
Podziel się:

W styczniu sprzedaż detaliczna w Strefie Euro wzrosła o 0,1 proc. w relacji miesięcznej i spadła o 2,2 proc. w relacji rocznej.

Euro nie zareagowało na dane

To wynik gorszy od średniej rynkowych oczekiwań, która wynosiła odpowiednio 0,2 proc. i -1,9 proc. Negatywną wymowę ma również korekta w dół grudniowych danych. Ostatecznie sprzedaż spadła wówczas o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca i o 2,4 proc. rok do roku, wobec szacowanego wcześniej odpowiednio braku zmian i spadku o 1,6 proc.
Dane o sprzedaży, jakkolwiek nie nastrajają szczególnie optymistycznie, nie mają wpływu na notowania wspólnej waluty. O godzinie 11:11 kurs EUR/USD testował poziom 1,2902 dolara, wobec 1,2895 tuż przed publikacją.

Istotnego wpływu na kształtowanie się kursu tej pary w kolejnych godzinach, nie powinny również mieć kolejne dzisiejsze publikacje. Wyjątkiem będzie jedynie sytuacja, gdy w sposób zdecydowany będą się one różnić od prognoz. Dotyczy to przede wszystkim publikowanego o godzinie 14:55 indeksu nastroju Uniwersytetu Michigan, który ma największą siłę oddziaływania na rynek.

W dniu dzisiejszym, podobnie jak w ostatnich dniach, największy wpływ na notowania EUR/USD będą miały dominujące na globalnych rynkach nastroje. Im będą one lepsze, tym większe prawdopodobieństwo dalszych wzrostów. I odwrotnie.

Z punktu widzenia analizy technicznej, kluczowe znaczenie dla kształtowani się sytuacji w przyszłości, będzie miało zachowanie EUR/USD na poziomie strefy oporu 1,2956-1,3000 dolara na wykresie godzinowym. Jej przełamanie nie tylko będzie nowym krótkoterminowym sygnałem kupna, ale będzie również stanowić potwierdzenie wygenerowanego wczoraj sygnału kupna na wykresie dziennym, w postaci utworzonej formacji podwójnego dna.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)