Notowania

dziś w money
11.02.2010 08:08

Funt w konsolidacji

Dolar zyskiwał w środę na sile. Do umocnienia przyczyniły się wypowiedzi szefa FED, Bena Bernanke. Inwestorzy nadal martwią się sytuacją Grecji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dolar zyskiwał w środę na sile. Do umocnienia przyczyniły się wypowiedzi szefa FED, Bena Bernanke. Inwestorzy nadal martwią się sytuacją Grecji. Opublikowano też kilka danych makroekonomicznych.

Deficyt w amerykańskim handlu zagranicznym wyniósł w grudniu 40.1 miliarda dolarów. Wynik był gorszy od prognoz rynkowych. Import wzrósł o 4.8%, natomiast eksport wzrósł o 3.3%. W poprzednim miesiącu deficyt wynosił 36.4 miliarda dolarów.

Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii wzrosła w grudniu o 0.5%. Wynik był lepszy od oczekiwań i był to drugi z rzędu, wzrostowy miesiąc dla tych danych. W ujęciu rocznym odnotowano jednak spadek o 3.6%.

Sytuacja funta pozostaje bez zmian. Rynek konsoliduje się od kilku dni w okolicach dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Wydaje się, że potencjał spadków jest już wyczerpany, choć ta konsolidacja może zakończyć się też źle dla funta. Wsparciem jest obszar 1.55-1.56. Oporem jest natomiast obszar 1.58-1.59.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Forex - Desk
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz