Notowania

komentarze walutowe
04.11.2008 08:45

Inflacja w Eurolandzie może spaść

Dziś z Eurolandu poznamy inflację PPI za wrzesień. Jednak ze względu na spadające ceny towarów i surowców możliwe jest, że będzie ona niższa niż wcześniejsze 8,5% r/r.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dziś z Eurolandu poznamy inflację PPI za wrzesień. Jednak ze względu na spadające ceny towarów i surowców możliwe jest, że będzie ona niższa niż wcześniejsze 8,5% r/r. *

Potwierdzenie tej hipotezy mogłoby wpłynąć na decyzję w sprawie stóp procentowych. Z USA poznamy zamówienia fabryczne. Oczekuje się odczytu na poziomie (-1,5)%, przy poprzednim wzroście o 4%. Jednak ze względu na okres, którego ta informacja dotyczy, może nie mieć wpływu na rynek. Giełda w Nowym Jorku zamknęła się bez wyznaczania kierunku dalszych zmian. Na rynku można zaobserwować wyczekiwanie inwestorów na wyniki wyborów prezydenckich. Indeks Dow Jones zamknął się na poziomie 9319,83 pkt., tj. (-0,06)%.

Złoto nieznacznie zyskało na wartości, osiągając maksimum na poziomie 731,40 usd/oz.

O godzinie 08.05 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,2613 dolara.

_ Sytuacja techniczna eurodolara _: godziny sesji nocnej zgodnie z oczekiwaniami przyniosły kontynuację aprecjacji waluty amerykańskiej. Kurs wygenerował lokalne minimum na poziomie 1,2525. Zwolennicy mocniejszego dolara wyraźnie umocnili swoje pozycje. Najbliższy techniczny opór wyrysować można obecnie w pobliżu figury 1,2700. Wsparcie zlokalizowane jest nieznacznie poniżej nocnego minimum, bo w rejonie 1,2525 - 1,2500.

Rosnące napięcie w związku z wyborami prezydenckimi w USA powinno wpłynąć na ograniczenie zakresu wahań na rynku tej pary. Scenariusz taki potwierdza także poranny obraz na wskaźnikach technicznych intra day, które sygnalizując lekką przewagę niedźwiedzi pozwalają założyć, że ceny utrzymają się w przedziale 1,2700 - 1,2500.

RYNEK KRAJOWY**

Rynek krajowy pozostawał pod wpływem rynku globalnego. Wspólna waluta zyskała w stosunku do złotego osiągając maksimum na poziomie 3,5873, a dolar 2,8056. Dziś nie poznamy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z naszego kraju. W związku z tym obraz naszego rynku może nie ulec zmianie. Giełda w Warszawie zamknęła się na plusie z wyjątkiem indeksu największych spółek. Indeks WIG20 osiągnął 1818,45 pkt., tj. (-0,4)%.

O godzinie 08.10 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 3,5395, a za dolara 2,8079 złotego.

_ Sytuacja techniczna na rynku złotego: _ USD/PLN - notowania w dalszym ciągu utrzymują się w zarysowanej już w zeszłym tygodniu szerokiej konsolidacji (2,6600 - 2,8800). Poranne relatywnie wysokie otwarcie (rejon 2,8100) wskazuje na możliwość wyjścia cen powyżej wyznaczonego podczas wczorajszego handlu szczytu 2,8170. Bezpośrednią przyczyną takich zmian jest powrót do mocniejszego dolara na parze EUR/USD.

Obraz techniczny USD/PLN sygnalizuje jednak, że podbijanie cen może mieć ograniczony zakres. Najbliższy opór znajduje się już w pobliżu 2,8250. Relatywnie spokojnie jest także na rynku pary EUR/PLN, gdzie ceny zakleszczyły się w przestrzeni 3,4915 - 3,5870.

Biorąc pod uwagę wyczekiwanie inwestorów na zapowiedziane na ten tydzień informacje przyjąć można, że tutaj również przynajmniej na jakiś czas zagości spokojniejszy handel. Można zatem założyć, że zakres wahań na najbliższe kilka godzin utrzyma się w charakterystycznym dla wczorajszej sesji obszarze.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, kryzys
Źródło:
ECM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz