Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Izba Lordów debatuje, a funt zyskuje

2
Podziel się:

Dzisiaj i jutro w Izbie Lordów odbędzie się dyskusja nt. Brexitu

Izba Lordów debatuje, a funt zyskuje

Dzisiaj i jutro w Izbie Lordów (wyższej izbie brytyjskiego parlamentu) odbędzie się dyskusja nt. Brexitu, która może być „gorąca”, co zapowiadali już opozycyjni laburzyści, którzy zwyczajnie chcą zbić kapitał polityczny na wątpliwościach związanych z tym procesem.

Opozycję do premier May można znaleźć też w jej własnej partii – to wszystko sprawia, że rynki ponownie próbują rozgrywać temat ewentualnego „rozmiękczenia” tzw. hard Brexitu, do którego zmierzają rządowe założenia (opuszczenie wspólnego, unijnego rynku).

To ostatecznie może okazać się pobożnym życzeniem, a już za chwilę rynki mogą zacząć coraz bardziej obawiać się procesu Brexitu, zwłaszcza, że nie brak głosów, że okres 2 lat na negocjacje z UE może okazać się za krótki.

To w połączeniu oczekiwanym w pierwszej połowie marca oficjalnym uruchomieniu procedury w oparciu o Artykuł 50 Traktatu Lizbońskiego, która będzie nieodwracalna, może dać mocne preteksty do przeceny funta. Zwłaszcza, że ostatnie słabsze dane makro nie dały pretekstów do rozgrywania tematu ewentualnej podwyżki stóp procentowych przez Bank Anglii.

Na wykresie GBP/USD widzimy dzisiaj białą świecę, ale to nie zmienia wiele w perspektywie kolejnych dni. Teoretycznie udało się utrzymać lokalne wsparcie w rejonie 1,24, ale dopiero złamanie widocznej strefy oporu 1,2505-55 może zmienić lokalny układ sił. W przeciwnym razie wzrośnie prawdopodobieństwo testu i naruszenia wsparcia z 7 lutego przy 1,2346.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(2)
.
7 lat temu
codziennie jest minimum czyli zakup i maximum czyli sprzedaz reszta to bzdury
jeszcze_norma...
7 lat temu
Każdy głupek, który tylko pozna żargon zaczyna świrować i bełkotać takie głupoty: "Na wykresie GBP/USD widzimy dzisiaj białą świecę, ale to nie zmienia wiele w perspektywie kolejnych dni. Teoretycznie udało się utrzymać lokalne wsparcie w rejonie 1,24, ale dopiero złamanie widocznej strefy oporu 1,2505-55 może zmienić lokalny układ sił. W przeciwnym razie wzrośnie prawdopodobieństwo testu i naruszenia wsparcia z 7 lutego przy 1,2346."