Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Andrzej Sowiński
|

Kolejne dane pozytywnie zaskoczyły

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja dla głównej pary walutowej aż do godziny 12:30 miała charakter korekcyjny. Wtedy to poznaliśmy kwartalne wyniki banku JP Morgan Chase.

bCZNEEVx

Zysk wyniósł 28 centów na akcję, wobec oczekiwanych 5. Tym samym optymizm inwestorów otworzył eurodolarowi drogę do nowych szczytów. Czynnikiem, który z pewnością poprawił nastroje jeszcze bardziej, były znacząco lepsze dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 47 tysięcy, do 522 tysięcy, wobec oczekiwanych 565 tysięcy. Mimo tak dobrych danych wydaje się, że korekta na głównej parze walutowej jest nieubłagana. O godzinie 15:50 kurs EUR/USD wynosił 1,4126, wobec minimum dnia na 1,4054.

Oznaki stabilizacji złotego

Pomimo, iż para USD/PLN wyznaczyła dziś nowe minimum to sam przebieg sesji nie był już jednostronny. Początek dnia przyniósł korekcyjne osłabienie złotego, które trwało mniej więcej do południa. Niewiele później, za sprawą pozytywnych nastrojów, związanych z lepszymi od prognoz wynikami JP Morgan Chase, inwestorzy ponownie zaczęli kupować naszą walutę. Na krótko przed rozpoczęciem sesji amerykańskiej emocje jednak opadły, co można interpretować jako nieuchronnie zbliżającą się poważniejszą korektę. O godzinie 15:50 kursy EUR/PLN i USD/PLN wynosiły kolejno 4,2977 i 3,0420.

bCZNEEWa
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)