Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kusząca perspektywa złotego

0
Podziel się:

Silny wzrost notowań EUR/USD, przy równoczesnym dalszym spadku awersji do ryzyka na rynkach finansowych, przełożyły się we wtorek na zdecydowane umocnienie złotego.

Kusząca perspektywa złotego

Silny wzrost notowań EUR/USD, przy równoczesnym dalszym spadku awersji do ryzyka na rynkach finansowych, przełożyły się we wtorek na zdecydowane umocnienie złotego. Zwłaszcza wobec amerykańskiego dolara.

O godzinie 17:20 kurs USD/PLN testował poziom 2,6942 zł, co oznacza spadek aż o 10,6 grosza w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia. Kurs EUR/PLN, po spadku o 3,6 grosza, testował poziom 3,4992 zł. Za szwajcarskiego franka natomiast trzeba było zapłacić 2,3224 zł, czyli o 6,1 grosza mniej niż dzień wcześniej.

We wtorek kurs EUR/USD wzrósł po godzinie 17-tej w okolice 1,30 dolara z 1,2584 w poniedziałek pod koniec dnia. Tak silna zwyżka tej pary sugeruje, że po trzech dniach spadków, kurs wrócił do wzrostowej korekty, jaka rozpoczęła się przed tygodniem. Tym samym ponownie staje się realny powrót euro w okolice 1,36 dolara.

Oczekiwane umocnienie euro pozwala przyjąć tezę, że w kolejnych dniach złoty, podobnie jak i inne waluty regionu, może zyskiwać na wartości, podążając za zmianami EUR/USD. Szczególnie, że systematycznie poprawiająca się sytuacja na światowych rynkach finansowych, będzie kierować uwagę globalnych inwestorów ku bardziej ryzykownym aktywom. A więc m.in. będzie premiować złotego i polskiej akcje.

Perspektywa powrotu EUR/USD w okolice 1,36 dolara, przy systematycznie zmniejszającej się awersji do ryzyka na świecie, jest o tyle kusząca, że dla USD/PLN mogłoby oznaczać nawet powrót do poziomów sprzed miesiąca, czyli w okolice 2,50 zł. Wówczas euro kosztowałoby 3,40 zł.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)