Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lekkie umocnienie na rynku złotego

0
Podziel się:

Początek tego tygodnia przyniósł schłodzenie apetytu na ryzyko, co było wywołane napływającymi informacjami ze świata. Należy również pamiętać o trwającym spotkaniu ministrów finansów krajów europejskich, na którym toczy się dyskusja nad ewentualnym zwiększeniem funduszu stabilizacyjnego.

Lekkie umocnienie na rynku złotego

Niektóre kraje, jak np. Niemcy, nie zgadzają się na takie zwiększenie, co w znacznym stopniu utrudni przeforsowanie takiego rozwiązania. Główna para notowała wczoraj spadki, ale sesja amerykańska przyniosła odreagowanie i obecnie kurs EUR/USD znajduje się ponownie w okolicy 1,3350.

Lekkie umocnienie złotego

Spadek apetytu na ryzyko oraz związane z nim umocnienie waluty amerykańskiej doprowadziło wczoraj do wyraźnego osłabienia złotego. Para USD/PLN testowała opór na poziomie 3,0350, a para EUR/PLN poziomy powyżej 4,02. Dzięki nocnemu powrotowi lepszych nastrojów obecnie sytuacja wygląda nieco lepiej, ale przebicie się powyżej psychologicznych poziomów na parach złotowych z pewnością nie jest dobrym znakiem. Aktualnie kurs EUR/PLN wynosi 4,0070, a USD/PLN 3,0010.

Tylko dane z Niemiec

W dniu dzisiejszym poznamy jedynie jedną ważniejszą informację, która może wpłynąć na decyzje podejmowane przez inwestorów. O godzinie 12:00 opublikowane zostaną dane o dynamice zamówień przemysłowych w Niemczech, która ma wynieść 2 proc. miesięcznie, czyli wyraźnie lepiej niż poprzednie -4 procent. Jednak warto zauważyć, że nie jest to bardzo istotna publikacja, dlatego może się okazać, że jej wpływ na rynek będzie mocno ograniczony.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)