Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Fronc
|

Lepsze dane z rynku pracy USA

0
Podziel się

Oficjalne dane z rynku pracy USA wskazały na wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w marcu o 216 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 190 tysięcy.

Lepsze dane z rynku pracy USA
bDyTuFWZ

Początek piątkowej sesji przyniósł lekki spadek notowań eurodolara w okolice poziomu 1,4150. Jednak już w dalszej części dnia kurs głównej pary walutowej zachowywał się stabilnie, co jest charakterystyczne dla ostatnich godzin tuż przed publikacją oficjalnych danych z rynku pracy USA.

Około godziny 10:00 poznaliśmy marcowe odczyty indeksów PMI dla przemysłu Eurolandu, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, które wypadły zgodnie lub nieznacznie poniżej prognoz. Publikacje te nie wywarły istotnego wpływu na notowania głównej pary walutowej.

Oficjalne dane z rynku pracy USA wskazały na wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w marcu o 216 tys. nowych miejsc pracy, podczas gdy oczekiwano wyniku na poziomie 190 tys. Z kolei stopa bezrobocia spadła w marcu do poziomu 8,9 proc. z 8,8 proc. w lutym. Rezultat lepszy od prognoz przełożył się na umocnienie dolara w relacji do euro i spadek notowań EUR/USD poniżej 1,4100. Postępująca poprawa na rynku pracy USA zwiększa prawdopodobieństwo wycofania się amerykańskiej Rezerwy Federalnej z dalszego ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej.

bDyTuFXb

Około godziny 16:00 notowania eurodolara zbliżyły się do linii trendu wzrostowego, przebiegającej w okolicy poziomu 1,4060. Jednak póki, co wsparcie to skutecznie zatrzymało dalszą zniżkę kursu.

Lepsze dane ze Stanów zjednoczonych wsparły również indeksy giełdowe. Około godziny 16:00 spora część parkietów europejskich odnotowywała ponad 1-procentowe wzrosty w tym krajowy indeks WIG 20.

Na wartości zyskał również złoty, jednak pomimo pozytywnych nastrojów na rynkach kapitałowych póki, co kurs EUR/PLN nie był w stanie trwale pokonać poziomu 4,0300.

bDyTuFXh
bDyTuFXC
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)