Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
17.06.2014 16:10

Mocny odczyt o inflacji z USA

Eurodolar dziś dość mocno zniżkuje. Obecnie wyceniany jest on na 1,3541.

Podziel się
Dodaj komentarz

Eurodolar dziś dość mocno zniżkuje. Obecnie wyceniany jest on na 1,3541. Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem są okolice 1,3588, wsparciem zaś 1,3514, lecz dziś jest już mało prawdopodobne, aby doszło do przełamania któregokolwiek z tych poziomów, ponieważ większość dużych graczy czeka już na jutrzejsze posiedzenie FOMC, projekcje makroekonomiczne oraz późniejszą konferencję prasową.

Za dzisiejszym umocnieniem dolara stoją przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji konsumenckiej z USA, która okazała się najwyższa od października 2012 roku. Odczytana wartość wyniosła 2,1 proc. wobec prognozy na poziomie 2,0 proc. i takiej samej wartości poprzedniej.

Te pro-dolarowe dane zostały nieco stonowane przez słabsze od prognoz odczyty z tamtejszego rynku nieruchomości. Poniżej prognoz wypadły zarówno wskazania dotyczące pozwoleń, jak i budowy domów, ponadto w dół zrewidowano dane z poprzedniego miesiąca.

Złoty względnie stabilny

Dzisiejsza sesja na głównych parach złotowych to nieznaczne umocnienie naszej waluty wobec euro, które kosztuje 4,1392 PLN, dolar wyceniany jest na 3,0559 PLN. Dziś poznaliśmy dane z naszego kraju dotyczące przeciętnego wynagrodzenia i zatrudnienia, ale nie miały one dużego znaczenia dla wartości złotego.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz