Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Na rynku złotego przeważają dobre nastroje

0
Podziel się

Spora część dzisiejszego handlu przebiegła bardzo spokojnie. Kurs EUR/USD najpierw zanotował niewielki spadek, a następnie przez dłuższy czas utrzymywał się w pobliżu 1,2650.

Na rynku złotego przeważają dobre nastroje
bEgpGSKt

Sprzyjały temu wzrosty na europejskich parkietach giełdowych, a także brak istotnych publikacji makroekonomicznych. Jednak po południu to się zmieniło, po części za sprawą wypowiedzi Jean Claude Trichet’a, który uzasadniał decyzję o utrzymaniu stóp procentowych w Strefie Euro na poziomie 1 proc., a po części przez lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy w USA. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła do 453 tys., a zatem mocniej niż się spodziewano. Ostatecznie pod koniec sesji kurs EUR/USD znalazł się ponownie w okolicy poziomu 1,27.

Kolejne wsparcia pokonane

Dobre nastroje panowały dziś również na parach złotowych. Poranek przyniósł test istotnego wsparcia na EUR/PLN, ale brakowało impulsów do jego przebicia.

bEgpGSKv

Spadał także kurs USD/PLN, który wczoraj przebił się przez 3,2450. Wydawało się, że popołudnie w najlepszym wypadku pozwoli na ustabilizowanie notowań naszej waluty, a tymczasem dzięki wzrostom głównej pary złoty zyskał jeszcze więcej.

bEgpGSKB

Para EUR/PLN pokonała wsparcie na 4,0770 i czasowo znalazła się nawet poniżej 4,07. Natomiast para USD/PLN znalazła się poniżej 3,21. Tak duże zyski w obecnej sytuacji może być trudno utrzymać, ale jeśli tylko nastroje zagraniczne będą korzystne, to nie można tego wykluczyć.

bEgpGSKW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)