Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwester Majewski
|

Niemrawe umocnienie dolara

0
Podziel się

Wczorajsze dane nieco uspokoiły inwestorów, oddalając tym samym ryzyko kolejnego luzowania polityki Fed.

bEgAEaSt

Wczorajsze dane nieco uspokoiły inwestorów, oddalając tym samym ryzyko kolejnego luzowania polityki Fed. Opublikowane dane były nieco leprze od prognoz i pozwoliły dolarowi złapać oddech. Czy taka sytuacja utrzyma się dziś?

Amerykański PKB wzrósł w drugim kwartale o 1.7%. Odnotowano tym samym minimalną poprawę, względem wcześniejszych szacunków(1.6%). Lepiej od prognoz wypadły też dane z rynku pracy. Ilość nowych wniosków o zasiłki, spadła do poziomu 453 000.

Indeks Chicago PMI, mierzący aktywność w rejonie chicagowskim, wzrósł we wrześniu do poziomu 56.7. Tym samym już po raz dwunasty, odnotowano wynik powyżej poziomu 50, który sygnalizuje rozwój. W sierpniu indeks znajdował się na wysokości 56.7.

bEgAEaSv

Jeśli kolejne dane z USA będą dobre, to dolar będzie miał szanse na korekcyjne odbicie. Na wykresie USD/CHF widać, jak bardzo amerykańska waluta jest wyprzedana. Przełamanie linii trendu na wskaźniku RSI, powinno zakończyć trend spadkowy. Oporem byłby wtedy poziom 1.00, którego test jest w przyszłości rzeczą chyba nieuniknioną. Wsparcie znajduje się na wysokości 0.97.

bEgAEaSW
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
KOMENTARZE
(0)