Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nieznaczne osłabienie złotego

0
Podziel się

Dzisiejsza sesja to spadek wartości głównej pary walutowej. Obecnie wyceniana jest ona na 1,3795.

Nieznaczne osłabienie złotego
bDBgAAPp

Największy spadek jej wartości zanotowano po godzinie 14:00 i można go łączyć z danymi z USA, które pomimo dość mieszanego wydźwięku umocniły nieco dolara. Tu warto dodać, że na plus zaskoczyły dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, rozczarowały z kolei cotygodniowe dane z tamtejszego rynku pracy w postaci większej liczby nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Na gruncie analizy technicznej najbliższym oporem jest poziom 1,3855, wsparciem 1,378. Przełamanie któregokolwiek z tych poziomów otworzyłoby przestrzeń do dalszego ruchu.

Warto dodać, że podczas dzisiejszego dnia miało miejsce również publiczne wystąpienie Mario Draghiego. Szef ECB zaznaczył, że dalszy spadek inflacji może skłonić ECB do rozpoczęcia programu QE. Bank może też zareagować obniżką stóp procentowych, nawet do ujemnych wartości.

bDBgAAPr

Jutrzejsze kalendarium jest dość ubogie. Warto będzie jedynie zwrócić uwagę na dane z USA. Poznamy indeks PMI dla usług oraz indeks Uniwersytetu Michigan

Spadek bezrobocia w Polsce

Dzisiejsza sesja to także osłabienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0382 PLN, wspólna waluta wyceniana jest na 4,1950 PLN. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również dwie figury makroekonomiczne z naszego kraju. Na plus warto odnotować spadek bezrobocia, na minus wypadła sprzedaż detaliczna, która cechowała się mniejszą od prognoz dynamiką

Jutro napłyną kolejne dane z naszego kraju, tym razem dotyczące koniunktury konsumenckiej (kwiecień).

bDBgAAPx
bDBgAAPS
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)