Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sylwester Majewski
|

Obawy o rating USA

0
Podziel się:

Niewiele publikowano w piątek danych makroekonomicznych. Miało miejsce jednak kilka wydarzeń, odpowiadających za kolejne osłabienie dolara. Amerykańska waluta traciła na wartości przez cały tydzień.

Bill Gross, założyciel i głównodowodzący największym funduszem obligacyjnym na świecie, PIMCO, wyraził wczoraj opinię, iż USA mogą utracić ranking AAA. Wszystko to za sprawą ogromnego zadłużenia. Rzecznik białego domu natychmiast zareagował na tą wypowiedź, zaprzeczając istnieniu takiego ryzyka.

Kaoru Yosano, Minister finansów rządu Japonii, zaprzeczył w piątek pogłoskom, mówiącym, iż może niebawem dojść do interwencji banku centralnego. Jego zdaniem bank ,,nie przewiduje w danej chwili takiego scenariusza".

Odbiło się to na wycenie USD/JPY. Rynek ten odnotował w piątek wzrosty. Mimo wszystko, para nadal jest zagrożona spadkami, wynikającymi z zasięgu formacji RGR. Przypomnijmy, iż poziom docelowy tej formacji znajduje się na wysokości 91. Do jej zanegowania potrzebny jest powrót ponad poziom 97.

ZOBACZ TAKŻE:

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)