Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty

0
Podziel się

Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła po myśli byków, ponieważ po początkowej stabilizacji pod poziomem 1,32 kurs EUR/USD wzrósł w rejony 1,3275.

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty
bEioUVat

*Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła po myśli byków, ponieważ po początkowej stabilizacji pod poziomem 1,32 kurs EUR/USD wzrósł w rejony 1,3275. *

Inwestorzy zaczęli wówczas oczekiwać na dane o dynamice PKB w USA za pierwszy kwartał tego roku. Rynek spodziewał się pewnej poprawy (odczytu na poziomie -4,9% r/r), jednak oficjalne dane wskazały na spadek PKB aż o 6,1% r/r. Początkowo reakcja nie była bardzo widoczna, ponieważ część analityków zwracała uwagę na niespodziewanie silny wzrost dynamiki wydatków konsumpcyjnych. Jednak z czasem kurs EUR/USD zaczął osuwać się coraz niżej, choć tuż przed 16:00 jeszcze odrobił 0,4 centa, dzięki czemu pod koniec sesji znajdował się w okolicach poziomu 1,3260.

Stopy w Polsce bez zmian

Dla złotego dzisiejsza sesja była równie udana jak wczorajsza z tą różnicą, że dziś nasza waluta już od samego rana zyskiwała na wartości. W ciągu dnia poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej, która zgodnie z oczekiwaniami pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie 3,75%. Dlatego pary złotówkowe zareagowały dopiero na słabsze dane z USA. W uzasadnieniu do decyzji RPP podała, że w nadchodzących miesiącach inflacja prawdopodobnie pozostanie wysoka, a z kolei dynamika wzrostu PKB wyhamuje mocniej od oczekiwań. Ponadto Rada poinformowała, że kolejne decyzje co do stóp będą uzależnione od praktycznie wszystkich ważniejszych czynników makroekonomicznych. Chwilę po godzinie 16:00 kurs USD/PLN kształtował się w rejonie 3,34, a EUR/PLN w rejonie 4,43.

bEioUVav
bEioUVaW
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)