Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Powrót wzrostów na eurodolarze

0
Podziel się

Po piątkowej korekcie na rynku głównej pary walutowej, wywołanej w dużej mierze chęcią odreagowania wzrostów z całego poprzedniego tygodnia dziś na rynku możemy obserwować powrót popytu na wspólną walutę.

Powrót wzrostów na eurodolarze
bEhDYQWd

Kurs EUR/USD po spadku do poziomu 1,3720 od początku sesji azjatyckiej zaczął odrabiać straty i na otwarciu w Europie kształtował się w okolicy wartości 1,3780. Poprawa nastrojów na rynkach może wynikać z powrotu oczekiwań co podwyżki stóp procentowych, o której Rada Prezesów EBC może zadecydować już w najbliższy czwartek.

Na jej posunięcia przełożyć się mogą wysokie ceny ropy naftowej oraz perspektywa dalszych jej wzrostów. Coraz bardziej martwi to ekspertów i przywódców państw, gdyż drożejące czarne złoto może wpłynąć nie tylko na podwyższenie poziom inflacji, lecz także na wyhamowanie wzrostu gospodarczego na całym świecie. W tym tygodniu przykuwać uwagę będą także publikacje danych z gospodarek krajów PIIGS.

Pary złotowe zaczynają od spadków

Piątek przyniósł wygaszenie wahań kursu powstałych na początku zeszłego tygodnia. W nowy tydzień złoty wchodzi lekko silniejszy w stosunku do obu głównych walut. Kurs USD/PLN na początku sesji europejskiej kształtował się wokół poziomu 2,8870, a EUR/PLN 3,9630. Uspokojenie i późniejsza aprecjacja w znacznym stopniu są efektem oczekiwania inwestorów na środową decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Będzie to kluczowa informacja w tym tygodniu, która może umocnić złotego, choć zdania ekspertów są podzielone, a zeszłotygodniowe gołębie wypowiedzi ze strony członków Rady zmniejszyły prawdopodobieństwo wzrostu.

bEhDYQWf

Początek z umiarkowaną ilością publikacji

Ostatni dzień lutego przyniesie nam trzy istotne publikacje makroekonomiczne. Pierwszą poznamy o godzinie 11:00. Będzie dotyczyć inflacji HICP dla Strefy Euro. Spodziewana wartość to 2,4 proc. rocznie i ma być ona taka sama jak w poprzednim okresie. Kolejna publikacja zostanie ogłoszona o 15:45. Będzie to indeks Chicago PMI, który ma być lekko niższy od poprzedniego odczytu o 1,3 pkt i ma wynieść 67,5 pkt. Następnie o 16:00 zostanie ogłoszony indeks podpisanych umów kupna domów w USA. Analitycy szacują spadek tego wskaźnika z 2 proc. w sali miesiąca do -2,2 procent.

bEhDYQWl
bEhDYQWG
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)